Zasięg darmowego dostępu do Wi-Fi w Cieszynie

Cieszyn na weekend 14 września – 16 września 2018

Kolejny ciekawy weekend w Cieszynie!

W tym tygodniu do Cieszyna zapraszamy zwłaszcza seniorów, gdyż już 14 września o 12.00 startują II Nadolziańskie Senioralia. Dla uczestników przewidziane liczne atrakcje: występ cieszyńskich mażoretek, Zespołu Tańca Grupy Uniwersytetów Trzeciego Wieku, zespołu Klezmer, Amatorskiej Grupy Gitarowej oraz Chóru Jubileuszowego I Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej. Gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Rybiński – początek koncertu o 17.00. Zespół Akord zaprasza do wspólnej zabawy od 18.30 na Rynku w Cieszynie.

Podczas imprezy możliwość skorzystania z podstawowych badań: słuchu, znamion skóry, pomiaru ciśnienia krwi i poziomu cukru, badania densytometrycznego i innych. Przewidziana również wojskowa grochówka, kawa i herbata. Na ciekawie spędzony czas zapraszają organizatorzy: Cieszyńska Rada Seniorów i Burmistrz Miasta Cieszyna.

 

Biblioteka Miejska w Cieszynie zaprasza na spotkanie autorskie z Joanną Jurgałą-Jureczką, autorką mocno zaangażowaną w historię i kulturę Śląska Cieszyńskiego, a szczególnie poświęconą rodzinie Kossaków. Miłośnicy naszego regionu, ale i znanych literatów związanych z ziemią śląską, z pewnością spędzą miło czas. Możliwość spotkania z autorką już 14 września o 17.00 w sali konferencyjnej na II piętrze Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

 

Miłośników legend, mających ochotę spędzić miły wieczór na świeżym powietrzu, zapraszamy na widowisko plenerowe pt. Ondraszek. Plan Łysej Góry. Spektakl w reżyserii Bogdana Kokotka przedstawia ciekawą interpretację znanej historii. Organizatorzy zapewniają, że widowisko „korzysta z dotychczasowych badań i legend o Ondraszku, z osobistych dociekań twórców, którzy zwiedzili miejsca, związane z bohaterem i dotarli do badań naukowych, dotyczących problematyki zbójnictwa w Karpatach”. Scena Polska Teatru w Czeskim Cieszynie oraz Zamek Cieszyn zapraszają 14 września na Wzgórze Zamkowe. Początek o 19.30. Bilety do kupienia bezpośrednio przed spektaklem.

 

Z kolei 15 września na Cieszyński Przekładaniec zapraszamy całe rodziny z dziećmi. To już 2. Festiwal Organizacji Pozarządowych, który odbędzie się na Rynku w Cieszynie. Od 12.00 na odwiedzających będą czekać animacje sportowe dla dzieci, stoiska gastronomiczne, prezentacje i stoiska organizacji pozarządowych. Organizatorzy zapraszają również na występ dzieci i młodzieży z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej, na warsztaty artystyczne o tematyce ludowej i gawędę o cieszyńskim stroju. Ponadto zaprezentuje się Teatr na Dłoni, zespół tańca Klezmer oraz Dawid Bawor. Na 17.00 planowana jest debata nt. „Organizacje pozarządowe a rynek pracy”.

Zapraszamy serdecznie!

 

Cieszyn na weekend 14 września – 16 września 2018

 
 

POWRÓT

Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska
– Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko.