Zasięg darmowego dostępu do Wi-Fi w Cieszynie

Cieszyn na weekend 15 marca - 17 marca 2019

Najbliższy weekend upłynie nam pod znakiem dobrej muzyki i dobrego jedzenia! W piątkowy i sobotni wieczór nadchodzącego weekendu planowane są koncerty, mniej i bardziej kameralne, zaś w ciągu dnia będzie można spróbować zdrowych przysmaków, gdyż do Cieszyna zawita I Cieszyński EKO Piknik z food truckami!

 

W piątek 15 marca o godz. 19:00 w Otwartym Klubie Browaru Zamkowego wystąpi Edyta Cymer z zespołem. Jako suport zagra zespół DeKonstrukcJa.

 

 

Edyta Cymer – wokalistka, saksofonistka, autorka tekstów, kompozytorka – znana jest szerszej publiczności jako uczestniczka popularnego muzycznego show The Voice Of Poland. Współpracowała m.in. z Andreą Bocellim, Justyną Steczkowską, Mietkiem Szcześniakiem, Krzesimirem Dębskim. Wokalistka została wyróżniona Nagrodą Starosty Będzińskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Pochodzący z Żywiecczyzny zespół DeKonstrukcJa reprezentuje różne gatunki muzyczne: od rocka, przez pop, funk, folk, aż po poezję śpiewaną. Jedno jest pewne – nudno nie będzie!

 

Dzień później, w sobotę 16 marca, w Teatrze im. A. Mickiewicza wystąpi… Maleńczuk+ „Rhythm section”!

 

 

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej Teatru:

to recital, który jest retrospekcją dotychczasowych dokonań Artysty uzupełniony sekcją rytmiczną. Składa się z zestawu pieśni zarówno ulicznych jak i późniejszych dokonań Maćka, które zyskały mu olbrzymią sympatię i popularność wśród wyrobionej części publiczności. Bliski bezpośredni kontakt z widownią, szczery, niezakłócony przekaz tekstu, no po prostu Maleńczuk w czystej postaci. TEN, o którym się mówi nie do podrobienia, naturalny, dowcipny, czasem brutalny - bo takie jest życie!
Nie zabraknie więc pieśni: Ostatnia Nocka, Tango Libido, Sługi za szlugi, Synu czy Dawna Dziewczyno. Słynny już MALEŃCZUK "KONCERT SOLO” z kolegami z sekcji rytmicznej to najnowsza wersja Show, aby urozmaicić i podzielić się przestrzenią na scenie. Do tego oryginalny styl gry na gitarze i nieskażona niczym Wolność Słowa.

Tego nie wolno przegapić, tym bardziej, że zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca! Więcej informacji: http://teatr.cieszyn.pl/repertuar/malenczuk-rhythm-section

 

Tego samego dnia, o godz. 21:00 w Otwartym Klubie Browaru Zamkowego rozpocznie się taneczna impreza! Krakowski kolektyw Urloop nie pozwoli wam odpocząć!

 

 

Na Facebooku Klubu Otwartego Browaru Zamkowego wykonawcy zostali przedstawieni następująco:

biøs
DJ, producent oraz realizator dźwięku. Fan klasycznego electro, IDM i komputerowych eksperymentów. Reprezentant południowej sceny związany z klubem Szpitalna 1. Członek kolektywu Urloop oraz stołecznego dype crew.
 
scki. aka szudera
Współzałożyciel techno bandy - Urloop Crew. Wielbiciel samplingu i połamanych perkusji. Miłośnik czarnych płyt winylowych. W jego muzyce można usłyszeć naleciałości cygańskiego tamburynu i Szwedzkiej rytmiki. Jako kolektyw, Urloop stworzyli EP pod nazwą Abyss i została ona wydana we Włoskim label'u A R T S. Jeden z czołowych działaczy inicjatyw takich jak The Portal czy L4. Rezydent dwóch bardzo prężnie działających klubów na południu: Szpitalnej 1 i P23.
 
MRSHRÏMP
DJ, producent, promotor od wielu lat mocno związany z południową sceną. Współtwórca projektów takich jak Urloop oraz Portal. Wierny wyznawca ambientu, techno oraz electro. Rezyduje w klubie Szpitalna 1 w Krakowie.

 

[źródło: https://www.facebook.com/events/2162693363794481]

 

Jednak nie tylko koncertami Cieszyn stoi. Wszystkich, bez wyjątków, zapraszamy 16-17 marca na I Cieszyński EKO Piknik z food truckami!

 

 

W godzinach 11:00 – 20:00 na cieszyńskim Rynku zagoszczą strefa edukacyjna (wykłady i warsztaty na temat zachowań ekologicznych w życiu codziennym) i strefa wystawców, gdzie będzie można spróbować specjałów zdrowego street food, a także zrobić zakupy na ekojarmarku. Wydzielona zostanie także strefa dla dzieci, scena muzyczna, a także wiele, wiele więcej!

 

Więc jak? Plan na najbliższy weekend już gotowy? Zapraszamy do Cieszyna!

 

 
 

POWRÓT

Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska
– Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko.