Zasięg darmowego dostępu do Wi-Fi w Cieszynie

Cieszyn na weekend 22 lutego - 24 lutego 2019

Ostatni weekend lutego zapowiada się naprawdę… energicznie! Niezależnie od tego, jaka pogoda nas zastanie, Cieszyn rozgrzany będzie do czerwoności. Zespół Pieśni i Tańca im. J. Marcinkowej udowodni, że cieszyński folklor jest piękny, radosny i jedyny w swoim rodzaju.

 

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej jest zespołem amatorskim i profesjonalnym zarazem. Mimo, że członkowie są amatorami; uczniami, studentami i ludźmi różnych zawodów, łączy ich jednak wspólna pasja – umiłowanie pieśni i tańca, umiłowanie piękna Ojczyzny, wiatru na groniach, uroku cieszyńskich kamieniczek, całego piękna dziedzictwa przodków. Zespół jest prawdziwą wizytówką Cieszyna – jego ambasadorem bez granic.

W koncercie „Karnawał z folklorem” wystąpią: grupa reprezentacyjna, Chór Jubileuszowy oraz Kapela Ludowa Zespołu Pieśni i Tańca. Impreza odbędzie się:

22 lutego (piątek), godz. 18:00

23 lutego (sobota), godz. 17:00

Bilety dostępne są w kasie teatru oraz na stronach internetowych:

http://bilety.teatr.cieszyn.pl/buy/default/spectacle/462

http://bilety.teatr.cieszyn.pl/buy/default/spectacle/463

Nie może Was zabraknąć!

 

W piątek, 22 lutego o godz. 17:00 w Książnicy Cieszyńskiej odbędzie się fascynujący wykład, nie tylko dla miłośników historii. „Przeszłość w drobiazgach ukryta – „Epigramma in turrim curiae Teschinensis”. W 230 rocznicę wielkiego pożaru Cieszyna” to prezentacja dr Aleksandry Golik-Prus w ramach cyklu „Cymelia i osobliwości ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej”.  Największy pożar w historii miasta miał miejsce 5 maja 1789 roku. Spłonęło wtedy całe miasto za wyjątkiem kilku domków na przedmieściach, w tym wszystkie obiekty użyteczności publicznej. Spalił się wtedy również świeżo wyremontowany ratusz. Miasto podnosiło się z gruzów 11 lat i większość budynków, które wtedy powstały, istnieje do dziś.

 

 

Zdjęcia:

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej

Książnica Cieszyńska http://www.kc-cieszyn.pl/ 

 

 
 

POWRÓT

Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska
– Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko.