Zasięg darmowego dostępu do Wi-Fi w Cieszynie

Cieszyn na weekend 28 września – 30 września 2018

28.09. w piątek na Zamku Cieszyn odbędzie się spotkanie dotyczące możliwości zdobycia grantów na współpracę z projektami. „Design dla przedsiębiorców” startuje już o godzinie 9.00. W trakcie spotkania poruszone zostaną kwestie dotyczące Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, w tym: główne cele i założenia programu, kryteria wyboru projektów, profesjonalny proces projektowy, budżet projektu i inne. W programie przewidziana również możliwość konsultacji indywidualnych wniosków. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, konieczność wcześniejszych zapisów. Wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców zapraszamy po więcej informacji na stronę www.zamekcieszyn.pl.

 

Książnica Cieszyńska zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Cymelia i osobliwości ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej”. 28.09. o godzinie 17.00 prezentacja Krzysztofa Kleczka „De humani corporis fabrica libri septem”. Najsłynniejsze dzieło XVI-wieczne o anatomii człowieka. Zapraszamy do sali konferencyjnej Książnicy Cieszyńskiej.

 

W piątek i sobotę zapraszamy na dwa ostatnie już koncerty XXVII Festiwalu Muzyki Wokalnej „Viva il canto”. 28.09. w Teatrze im. A. Mickiewicza „Wesele Figara” – opera W. A. Mozarta. Wystąpią soliści, chór i orkiestra Polskiej Opery Królewskiej. Stowarzyszenie Via Musica zaprasza na godzinę 18.00. Natomiast w sobotę o tej samej godzinie odbędzie się Koncert Galowy – Muzyka Cieszy(n). Koncert realizowany jest w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. W programie przeboje polskiej muzyki operowej i popularnej oraz utwory klasyczne i rozrywkowe kompozytorów europejskich. Wykonawcą będzie Reprezentacyjna Orkiestra Straży Granicznej. Zapraszamy do teatru!

 

Fundacja KULT zaprasza wszystkie dzieci na Rynek w Cieszynie. 29.09. – szkolenia i warsztaty – „Pasja do rowerów”. Zachęcamy do przybycia na Rynek!

 

A nieco starszych miłośników ruchu na świeżym powietrzu zapraszamy na 50. Młodzieżowy Rajd Górski „Pożegnanie Lata”. Wyprawa odbędzie się 29.09. Organizatorem Rajdu jest Oddział PTTK „Beskid śląski” w Cieszynie. Pożegnaj z nami lato! Zapraszamy!

 

W ten weekend atrakcje również na Rynku w Cieszynie. 28.09. od 12.00 do 18.00 zapraszamy do Mobilnego Muzeum Multimedialnego. Jeśli piątek Ci nie pasuje – przyjdź w sobotę! 29.09. Muzeum dostępne od 10.00 do 16.00. Wydarzenie organizowane z inicjatywy Prezydenta RP. Muzeum dysponuje urządzeniami najnowszej generacji, setkami archiwalnych fotografii i dokumentów, fragmentami historycznych filmów i interaktywnymi aplikacjami. Zapraszamy na spotkanie z historią. Przyjdź! Wpisz się w okolicznościowej Księdze! Zwiedzanie wystawy jest nieodpłatne.

 

 
 

POWRÓT

Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska
– Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko.