Zasięg darmowego dostępu do Wi-Fi w Cieszynie

Cieszyn na weekend 7 września – 9 września 2018

Zachęcać do czytania będzie Biblioteka Miejska:

„8 września w godz. od 10.00 do 13.00 Biblioteka Miejska w Cieszynie po raz kolejny będzie organizatorem ulicznego happeningu czytelniczego przed siedzibą instytucji w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku Prezydent RP zaprasza wszystkich do lektury „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.
W programie happeningu przewidujemy m.in: głośne czytanie wybranych fragmentów „Przedwiośnia” (każdy uczestnik, który przeczyta głośno fragment lektury, otrzyma nagrodę), dwie prelekcje tematyczne: „Niepodległa na Głębokiej” – Mariusza Makowskiego i „Mundury Niepodległości w Cieszynie” – Krzysztofa Neściora. Czytelniczy happening wzbogacą imprezy towarzyszące: bezpłatne warsztaty graficzne pt. „Biało-czerwone marzenia” w Muzeum Drukarstwa w Cieszynie, wystawa „Na skrzyżowaniu dziejów i kultur” w Muzeum Śląska Cieszyńskiego, wystawa „Ubierz się w książkę w barwach biało-czerwonych” w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie, warsztaty plastyczne dla dzieci i kiermasz używanej książki dziecięcej.” (Biblioteka Miejska)
Lecz to nie koniec atrakcji przygotowanych przez tę instytucję! Zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Wyższobramskiego Chóru Kameralnego, który odbędzie się w tym samym dniu (8 września br.) o godz. 16.00 na dziedzińcu Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

W najbliższy weekend jednak wachlarz imprez w Cieszynie będzie bardzo różnorodny. Spółdzielnia mieszkaniowa „Cieszynianka” w Cieszynie, Fundacja Aktywności Społecznej Cieszynianka i Rada Osiedla Podgórze I zapraszają na XIX edycję festynu „Bawimy się na Podgórzu”, który odbędzie się 8 września na scenie przy ulicy Kossak-Szatkowskiej 10 i 11 w Cieszynie.
Uroczyste otwarcie festynu planowane jest na godzinę 12.30, ale pierwsze atrakcje rozpoczynają się już o 9.00, m.in. Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Cieszynianka”. Organizatorzy zapraszają również na muzyczne punkty programu, jak pokaz tańca Studia Tańca Releve, występ zespołu wokalnego „Niezapominajki” oraz grupy Silesian Tyrol Band. 
Przewidziane są liczne gry i atrakcje dla dzieci, m.in. „Zaczarowana podróż do świata zabawy”, prowadzona przez Centrum Edukacji i Rozwoju, Małpi Gaj, a dla najmłodszych przejażdżki ciuchcią i malowanie twarzy. Pracownia językowa i Kreativo zapraszają na Angielski i Robotykę z LEGO. Dla seniorów przygotowano specjalną strefę wypoczynku, w której obędzie się pokaz pierwszej pomocy. Nie zabraknie również zabawy tanecznej – od 19.30 do 22.00 będzie możliwość rozerwania się z zespołem Rybka Dance. Dla uczestników przygotowane zostaną stoiska gastronomiczne.

Tych, którzy chcą przed tymi wszystkimi wydarzeniami zjeść coś konkretnego, lub też zrelaksować się przy wyśmienitych słodyczach, zapraszamy na Cieszyński Rynek Smaków – zjazd food trucków w Cieszynie. Szczegóły na naszym Facebooku CieszynRobiWrażenie w zakładce „Wydarzenia”.

Jak widzicie – atrakcji na początek września w Cieszynie będzie naprawdę mnóstwo! Zapraszamy zatem do grodu nad Olzą. Więcej informacji na temat nadchodzących imprez można znaleźć na stronie www.cieszyn.pl. 

 

Cieszyn na weekend 7 września – 9 września 2018

 
 

POWRÓT

Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska
– Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko.