Zasięg darmowego dostępu do Wi-Fi w Cieszynie

Cieszyn na weekend 8 marca - 10 marca 2019

Cieszyn na weekend 22-23 lutego

 

W najbliższy piątek będziemy świętować Dzień Kobiet! Z okazji tego wyjątkowego dnia w Cieszynie przygotowano mnóstwo atrakcji dla płci pięknej i nie tylko. W restauracji „Ekotradycja” odbędzie się „Kobiecy Raut”, w Teatrze im. A. Mickiewicza zaśpiewa Paweł Domagała, zaś miłośnicy teatru będą mogli wybrać się między innymi na… „Przygodę z ogrodnikiem”!

 

8 marca w Restauracji „Ekotradycja” na panie czekać będzie „Kobiecy Raut”. W tym wyjątkowym dniu pomyślcie o sobie i pozwólcie się zainspirować, aby znowu być pięknymi na wiosnę!

Podczas Dnia Stylu, Zdrowia i Urody przy ul. Bobreckiej 15 na uczestniczki będą czekały m.in.:

    • Domowe SPA, Zdrowia dieta i analiza składu ciała Katarzyny Trombik

    • Koncert gongów i mis tybetańskich Danuty Gajdzicy

    • Kobieco – kolorowo – bezstresowo – Pokaz mody i stylizacji

Wstęp: 15 złotych

Podczas imprezy odbędzie się również wernisaż prac fotograficznych Marioli Glajcar „Kobiecym okiem” (wstęp wolny) oraz wieczór muzyki góralskiej Tomasza Roszkowskiego (wstęp 35 zł, w cenie zakąski regionalne). Więcej informacji na www.ekotradycja.cieszyn.pl.

***


Tego samego dnia w Teatrze im. A. Mickiewicza wystąpi Paweł Domagała - jeden z najbardziej rozpoznawanych aktorów młodego pokolenia. W jego dorobku znajduje się wiele ról teatralnych, serialowych, a także filmowych. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej Teatru:

 

Nie każdy jednak wie,  że drugą największą pasją Pawła oprócz aktorstwa jest muzyka. Pisze i wykonuje swoje piosenki od wielu lat, spełniając się w artystycznie również na tym polu.

 

Jesienią 2016 roku ukazał się długo wyczekiwany debiutancki album Pawła Domagały pt. „Opowiem Ci o mnie”. Płyta trafiła do serc szerokiego grona odbiorców, osiągając status Platynowej Płyty. Obecnie Paweł rozpoczął już promocję nowego albumu. Nowe wydawnictwo ukaże się 16 listopada i będzie nosić tytuł: “1984”.  Na płycie znajdzie się 12 premierowych piosenek. Album promuje piosenka “Weź nie pytaj”, która stała się wielkim przebojem, osiągając już ponad 40 mln odtworzeń na YouTube. W dniu premiery płyty rozpocznie się trasa koncertowa “1984 TOUR” promująca to wydawnictwo.

 

Szczegóły: http://teatr.cieszyn.pl/

 

***

 

Świetnym sposobem na spędzenie piątkowego wieczoru będzie wybranie się do Klubu Otwartego Browaru Zamkowego. O godz. 20:00 rozpocznie się jam session i scena otwarta. Grasz? Śpiewasz? Tańczysz? Recytujesz? Jesteś mimem? A może żonglujesz? Otwarty Klub Browaru Zamkowego Cieszyn zaprasza muzyków z instrumentami, a także każdego, kto jest gotowy zaprezentować swój talent na scenie!

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/391451621634187/

 

***

 

Z całą pewnością wszyscy miłośnicy teatru będą mogli zaliczyć sobotę do udanych. O godz. 16:00 i 19:00 Agencja Teatralna z Łodzi zaprezentuje spektakl „Przygoda z ogrodnikiem”. Zagrają w nim aktorzy znani z telewizyjnych i kinowych produkcji, m.in. Bartek Żukowski, Agnieszka Włodarczyk, Anna Mucha. Jak pisze organizator, „Przygoda z ogrodnikiem” to czarna komedia z zaskakującą puentą. Para aktorów postanawia zmienić swoje życie i zostać ekspertami od samodoskonalenia. Niestety wraz z rozwojem kariery, rozpada się ich małżeństwo… Czy uda im się uratować swoją miłość? I jaki udział w tym wszystkim ma ogrodnik? Zobaczcie sami! Szczegóły: http://teatr.cieszyn.pl/

 

***

 

W Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie Scena Polska Teatru Cieszyńskiego zaprezentuje „Opowieści lasku wiedeńskiego”. Reżyserką przedstawienia jest Małgorzata Siuda.

 

- Nic tak nie daje poczucia nieskończoności jak głupota - pisał Horváth w jednej ze swoich najbardziej gorzkich sztuk. Austriacki pisarz skrupulatnie analizował marność austriackiej klasy średniej po I wojnie światowej.

 

„Opowieści Lasku Wiedeńskiego” ukazują losy mieszkańców pewnej uliczki, którzy kupują losy na loterię przy odgłosach świniobicia i muzyki Straussa oraz dramat głównej bohaterki Marianny. Jej wielka miłość nie przetrwa próby czasu i zbrzydnie podobnie jak otaczający ją ludzie, od których chciałaby uciec.

 

W dramacie kluczową rolę gra muzyka Johanna Straussa syna, w szczególności jego walc Nad pięknym modrym Dunajem, od którego Horváth zapożyczył tytuł. Muzyka Straussa towarzyszy bohaterom na każdym kroku: słuchają, nucą ją i grają. W sztuce Horvátha nie chodzi o ukazanie idylli przy kieliszku młodego wina i dźwiękach walca wiedeńskiego, a raczej o zdemaskowanie mentalności drobnomieszczańskiej, o przestrogę przed marazmem i „złośliwą satysfakcją”.

[http://www.tdivadlo.cz/play/opowiesci-lasku-wiedenskiego]

 

 

Zdjęcia:

Restauracja Ekotradycja

Teatr im. A. Mickiewicza

Klub Otwarty Browaru Zamkowego (fot. Bogusław Dziadzia)

Teatr w Czeskim Cieszynie

 

 

 
 

POWRÓT

Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska
– Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko.