Zasięg darmowego dostępu do Wi-Fi w Cieszynie

Wielka rocznica, wielkie świętowanie – bądźmy wszyscy razem!

Ten niezwykły koncert – taki, jakiego w naszym mieście jeszcze nie było - uczci setną rocznicę wielkiego wiecu, podczas którego tysiące mieszkańców wyraziły wolę przynależności Śląska Cieszyńskiego do odradzającej się Polski.  Widowisko, które odbędzie się w sobotę, 20 października na Rynku, będzie – tak, jak nasze miasto - łączył historię z nowoczesnością. Cieszyński folklor i pieśni narodowe w nowoczesnych aranżacjach, ekspresyjne animacje i filmy wyświetlane na ekranach, a do tego sztandary prezentujące cieszyńskich bohaterów z 1918 roku na ogromnej scenie – to będzie naprawdę wyjątkowy wieczór! W koncercie wystąpią dla Państwa m.in. takie gwiazdy jak Olga Szomańska, Olga Bończyk, Iwona Loranc, Robert Gonera czy Jerzy Schejbal.

To wszystko jednak nie uda się bez Państwa obecności. Dlatego w sobotę od 17:00 będziemy czekać na Państwa na Rynku, by podczas próby odtworzenia wiecu historycznego, która odbędzie się przed koncertem, wykonać wspólne, pamiątkowe zdjęcie, jakie każdy z Państwa będzie mógł odebrać razem z certyfikatem uczestnictwa po zakończeniu wydarzenia. Będzie się działo!

Kolejnego dnia, w niedzielę 21 października o godz. 14:00 zapraszamy na piknik „W Cieszynie na Rynku”. Wydarzenie połączy artystów z obu stron Olzy - na estradzie zaprezentują się grupy z całego Śląska Cieszyńskiego, polskiej i czeskiej części. Wystąpią zespoły: Rozmarynek, Dziecka ze Stonawy, Estrada Regionalna „Równica”, ZT Trzanowice, Suszanie, Bystrzyca, Olza, Kapela Bukoń, Błędowice, kapela „Bez miana”, zespół „Klezmer”, ZPiT Ziemi Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej, „Ta Grupa”, Orkiestra dęta Cieszynianka oraz Gimnaści z Wędryni. Zapraszamy nie tylko fanów lokalnego folkloru, a wszystkich mieszkańców Cieszyna – takiego kolorowego widowiska nie można przegapić!

Nic tak nie łączy jak wspólne śpiewanie, dlatego tego samego dnia, o godzinie 18.00, liczymy na aktywny udział publiczności zgodnie z hasłem „Śpiewaj razem z nami!”. Na scenie wystąpią połączone chóry: „Gorol“ z Jabłonkowa, „Godulan-Ropica“ z Ropicy, Chóru Jubileuszowego ZPiT Ziemi Cieszyńskiej, Chóru Parafii św. Jerzego w Puńcowie, Chóru im. Jana Pawła II w Strumianach, z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Śląska Cieszyńskiego. Fani mocniejszych brzmień będą zachwyceni ostatnim zespołem, który wystąpi podczas pikniku – wydarzenie zakończymy o godz. 19:00 koncertem polsko-czeskiego Ampli Fire, grupy z prawdziwie rockowym pazurem.

Czekamy na Państwa w sobotę i niedzielę na cieszyńskim Rynku. Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Śląsk Cieszyński to nasze wspólne, wielkie święto. Bądźmy więc wtedy wszyscy razem.

 

 

Wydział Kultury/AB

 

 

 
 

POWRÓT

Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska
– Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko.