Zasięg darmowego dostępu do Wi-Fi w Cieszynie

Cieszyn na weekend 12 - 14 lipca 2019

Co się będzie działo?

 

PIĄTEK

12 lipca, godz. 21:30 Wakacyjne Kadry 2019 – "Najlepszy" (Rynek)

12 lipca, godz. 21:00 Let’s Groove with KRTL – Afterparty Wakacyjne Kadry (Otwarty Klub Browaru)

12 lipca, godz. 21:00 IBAND koncert (Blady Świt, Czeski Cieszyn)

 

SOBOTA

13 lipca, godz. 7:00 Spacer ornitologiczny. Obserwacje ptaków na stawach w Ochabach z Henrykiem Linertem, współautorem książki "Ptaki Cieszyna” (Ochaby)

13 lipca, godz. 9:30 Mistrzostwa Śląska w siatkówce plażowej – kobiety (Boisko przy Kąpielisku Miejskim)

13 lipca, godz. 20:00 Magic of summer / Letnie przeboje lat 90. (Otwarty Klub Browaru)

 

NIEDZIELA

14 lipca, godz. 9:30 Mistrzostwa Śląska w siatkówce plażowej – miksty (Boisko przy Kąpielisku Miejskim)

14 lipca, godz. 10:00 Ziołowe historie. Spacer szlakiem ziół Wzgórza Zamkowego z Magdaleną Mildner (Wzgórze Zamkowe)

14 lipca, godz. 16:00 Lato z Muzyką: Jazz Dinos (Park Pokoju)

14 lipca, godz. 20:00 Koncerty wyższobramskie – Michał Markuszewski (Warszawa)

 

PIĄTEK, 12 LIPCA

 

Wakacyjne Kadry 2019 – "Najlepszy"

Zapraszamy na cieszyński Rynek w najbliższy piątek o godz. 21:30 na kolejny film z cyklu „Wakacyjne Kadry”! Tym razem wyświetlony zostanie „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Film inspirowany jest historią życia Jerzego Górskiego, byłego narkomana, który po wygranej ciężkiej walce z nałogiem został sportowcem, zdobył m.in. tytuł mistrza świata w triathlonowych zawodach Double Ironman w Stanach Zjednoczonych. Obraz był nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej Orły, zdobył 6 Złotych Lwów na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku. Więcej: KLIK.

Grafika: COK "Dom Narodowy"

 

Let’s Groove with KRTL

Impreza nie kończy się na Rynku, a po seansie nie trzeba jeszcze wracać do domu! Otwarty Klub Browaru Zamkowego zaprasza na afterparty, na którym zagra KRTL! Wstęp wolny, zapraszamy! Rozpoczęcie o godz. 21:00. Więcej informacji: KLIK.

Grafika: Facebook organizatora

 

IBAND koncert

Jeśli nie do Otwartego Klubu Browaru, to koniecznie do Bladego Świtu! W klubie wystąpi iBand. Kapela zapowiada, że ma nowe światła, nowy sprzęt i to wszystko będzie chciała wypróbować na zgromadzonej publiczności! Serdecznie zapraszamy od godz. 21:00! Więcej informacji: KLIK.

Grafika: Facebook organizatora

 

 

SOBOTA, 13 LIPCA

 

Spacer ornitologiczny. Obserwacje ptaków na stawach w Ochabach z Henrykiem Linertem

Kogo ze skrzydlatej rodziny  można spotkać w okolicy stawów w Ochabach? Jakie są ptasie zwyczaje i pory aktywności? Czy wszystkie gatunki łatwo jest podejrzeć? Co trzeba wiedzieć, żeby obserwacje ptaków były udane? Warto wstać skoro świt, żeby poznać lepiej ptasie życie. Zbiórka o godz. 7:00 w Ochabach Małych, ul. Gołyska 12 (parking przy kościele). Czas trwania: około 2,5 godziny. Uwaga! Dojazd na miejsce zbiórki we własnym zakresie. Warto zabrać ze sobą lornetkę. Źródło: KLIK.

 

Mistrzostwa Śląska w siatkówce plażowej

13 i 14 lipca Wydział Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie organizuje turnieje siatkówki plażowej kobiet i mikstów w ramach cyklu pn. „IV Otwarte Mistrzostwa Śląska w siatkówce plażowej”. Turniej, nad którym patronat objął Śląski Związek Siatkówki Plażowej, rozgrywany będzie od godz. 9:30 na boiskach do siatkówki plażowej, znajdujących się na Kąpielisku Miejskim oraz na Kompleksie boisk SPORTPARK w Cieszynie. Więcej informacji: KLIK.

Plakat: Wydział Sportu Urzędu Miejskiego

 

Magic of summer / Letnie przeboje lat 90.

Kolejna propozycja na weekend z Otwartego Klubu Browaru Zamkowego! Organizator zaprasza na imprezę w klimatach hitów lat 90. Poczujmy magię lata końca ubiegłego tysiąclecia! Zapraszamy w sobotę o godz. 20:00. Więcej informacji: KLIK.

Grafika: Facebook organizatora

 

NIEDZIELA, 14 LIPCA

 

Ziołowe historie. Spacer szlakiem ziół Wzgórza Zamkowego z Magdaleną Mildner

Niedzielę warto rozpocząć spacerem po Wzgórzu Zamkowym! Co tam rośnie? Jak rośliny były kiedyś wykorzystywane – które można bezpiecznie zjeść, a które lepiej omijać z daleka? Co na zupę, co na sałatkę, czym nasi przodkowie doprawiali rosół? Dlaczego niektóre z roślin zostały zapomniane, ale za to część wraca do naszych kuchni i na nasze stoły? Pora odkryć zagadki świata zapomnianych ziół! Zbiórka przy Punkcie Informacji Turystycznej Zamku Cieszyn o godz. 10:00. Czas trwania: około 3 godzin. Źródło: KLIK.

Grafika: Zamek Cieszyn 

 

Lato z Muzyką: Jazz Dinos

Po niedzielnym obiedzie warto wybrać się do Parku Pokoju na koncert zespołu Jazz Dinos! Jest to znana i lubiana cieszyńska formacja jazzowa, która może pochwalić się bardzo utalentowanymi i doświadczonymi muzykami. Zapraszamy na godz. 16:00, wstęp wolny! Więcej: KLIK.

Grafika: Facebook organizatora

 

Koncerty wyższobramskie – Michał Markuszewski

Weekend warto zakończyć wyjątkowym koncertem w Kościele Jezusowym. W najbliższą niedzielę na organach zagra dr Michał Markuszewski, utalentowany i utytułowany muzyk, absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie i Universität der Künste w Berlinie i Hochschule für Musik w Würzburgu. Występował z m.in. w Polsce, na Litwie, Słowacji, Ukrainie, Wyspach Alandzkich, w Czechach, Luksemburgu, Hiszpanii, Holandii, Norwegii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz ponad 200 miastach w Niemczech. Serdecznie zapraszamy na godz. 20:00, wstęp wolny! Więcej informacji: KLIK.

Plakat: kultura.olza.pl

 

Co nas czeka w kolejny weekend? Oj, wtedy też się będzie działo! Poza kolejnymi wydarzeniami z cyklu Wakacyjne Kadry, Lato z Muzyką, Koncerty Wyższobramskie i spacerami z Zamkiem Cieszyn, odbędzie się m.in. Festiwal Historii Słowiańskiej Śląska Cieszyńskiego. Polecamy i zapraszamy w kolejny czwartek na ww.visitcieszyn.com!

 

 
 

POWRÓT

Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska
– Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko.