Zasięg darmowego dostępu do Wi-Fi w Cieszynie

Cieszyn na weekend 16-18 października

Pogoda nas nie rozpieszcza, ale to nie powód do smutku. Z całą pewnością październikowy czas umilą nam propozycje przygotowane z myślą o nadchodzącym weekendzie. Będziemy poznawać świat, inspirować się archiwalnymi zdjęciami Cieszyna i zachwycać się podczas wystaw. Prawda, że brzmi ciekawie? 

PIĄTEK

16.10, godz. 15.00 Fotolaboratorium na Głębokiej - akcja fotograficzna  (Ulica Głęboka w Cieszynie)

SOBOTA

17.10, godz. 9:15, 11:00 Mecz piłki nożnej dzieci (Boisko Pod Wałką przy ul. Bolko Kantora) 

17.10 godz. 10.00 Klub młodego rękodzielnika (Pracownia Galimatias)

17.10 godz. 14.00 Łyżwiarski Piknik Rodzinny (Hala Widowiskowo-Sportowa im. Cieszyńskich Olimpijczyków)

17.10 godz. 17.00 Krzyk - finisaż wystawy i performance Bo Jaroszka (Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy")

17.10 godz. 17.00 8. Festiwal Poezji Słowiańskiej  (Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy")

do 2.11, godz. 17.00 Legendarny trójbój: warsztaty komiksu, filmu animowanego i gry planszowej (Osiedlowe Centrum Kultury i Rekreacji)

NIEDZIELA

18.10 Rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki (Sala sportowa Szkolnego Schroniska Młodzieżowego przy ul. Błogockiej 24)

18.10, godz. 10.00 Mecz piłki nożnej dzieci (Boisko Pod Wałką przy ul. Bolko Kantora)

 

PIĄTEK

16.10, godz. 15.00 Fotolaboratorium na Głębokiej - akcja fotograficzna  (Ulica Głęboka w Cieszynie)
 

/mat.pras/

Kolektyw "Własny Pokój" zaprasza do wzięcia udziału w fotograficznej akcji. Planując weekendowy spacer warto wybrać się na ulicę Głęboką. W okolicach Biblioteki (Głęboka 15) wykonacie i od razu otrzymacie wydruk pamiątkowego portretu. Akcja inspirowana jest archiwalnymi fotografiami Cieszyna tzw. fotografiami migawkowymi. 

SOBOTA

17.10 godz. 10.00 Klub młodego rękodzielnika (Pracownia Galimatias)
 

/fot. pixabay/

Pracownia Galimatias w dniach 17, 24, 31. 10 o godz. 10.00 zaprasza na spotkanie Klubu młodego rękodzielnika. Adresatem wydarzenia są dzieci w wieku od 7 do 14 lat.

17.10 godz. 14.00 Łyżwiarski Piknik Rodzinny (Hala Widowiskowo-Sportowa im. Cieszyńskich Olimpijczyków)
 

/plakat org./

Zapraszamy na "Łyżwiarski Piknik Rodzinny" w ramach dnia otwartego programu "Chodź na Łyżwy", który odbędzie się w sobotę 17.10 w godzinach 14:00-16:00. W programie bezpłatny instruktaż prowadzony przez doświadczonych instruktorów i trenerów z klubu KS Cieszyn oraz pokazy łyżwiarstwa figurowego. Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym, na każdym poziomie zaawansowania! Do zobaczenia na tafli.

17.10 godz. 17.00 Krzyk - finisaż wystawy i performance Bo Jaroszka (Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy")
 

/FB/
Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" zaprasza na finisaż wystawy Bo Jaroszka "Krzyk". Wydarzenie odbędzie się w sobotę 17 października o godzinie 17.00 w przestrzeni wystawienniczej Galerii 12 na parterze Domu Narodowego w Cieszynie.

17.10 godz. 17.00 8. Festiwal Poezji Słowiańskiej  (Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy")
 

/plakat org./

Stowarzyszenie Autorów Polskich zaprasza na 8. Festiwal Poezji Słowiańskiej Czechowice–Dziedzice 2020, który odbędzie się od 15 do 17 października w trzech miastach: Czechowicach-Dziedzicach, Bielsku-Białej i Cieszynie.

17 października / sobota, Cieszyn
10.00 - „Śniadanie poetyckie” w Dziupli organizowane przez  Stowarzyszenia Młodzieży Polskiej w Republice Czeskiej w Czeskim Cieszynie;
12.00 - Wycieczka historyczna do Kończyc Małych;
17.00 - Dom Narodowy: Poetycka Gala Cieszyńska i wernisaż wystawy fotoinstalacji „Krzyk” artysty wizualnego Bo Jaroszka.

do 2.11, godz. 17.00 Legendarny trójbój: warsztaty komiksu, filmu animowanego i gry planszowej (Osiedlowe Centrum Kultury i Rekreacji)
 

/plakat org./

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 13 lat, do wzięcia udziału w trzech odrębnych warsztatach z tworzenia: 

- KOMIKSU(6 poniedziałków, od 28.09.20)
- FILMU ANIMOWANEGO (7 wtorków, od 29.09.20)
- GRY PLANSZOWEJ (5 piątków, od 02.10.20)

NA SPORTOWO

17.10, godz. 9:15, 11:00 Mecz piłki nożnej dzieci (Boisko Pod Wałką przy ul. Bolko Kantora) Organizator: CKS PIAST Cieszyn

18.10, Rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki (Sala sportowa Szkolnego Schroniska Młodzieżowego przy ul. Błogockiej 24) Organizator: Szkolne Schronisko Młodzieżowe, Fundacja Talent

18.10, godz. 10:00 Mecz piłki nożnej dzieci (Boisko Pod Wałką przy ul. Bolko Kantora) Organizator: CKS PIAST Cieszyn

 

 

 
 

POWRÓT

Zwiedzanie z pewnością ułatwi aplikacja mobilna „Cieszyn. Český Těšín – u nas”, w której spragniony wiedzy turysta odnajdzie garść informacji.

W mobilnym przewodniku znalazła się bogata baza obiektów – przede wszystkim zabytków i atrakcji turystycznych, a także gastronomii i obiektów noclegowych – idealne rozwiązanie dla osób, które planują w Cieszynie i Czeskim Cieszynie zostać nieco dłużej. Obiekty znajdujące się w aplikacji uzupełnione są o zdjęcia i opis, posiadają także lokalizację na mapie, dzięki czemu można do nich wyznaczyć trasę. Urozmaiceniem pobytu z pewnością będą propozycje kilku tras turystycznych, prowadzące użytkownika po najciekawszych miejscach okolicy.

Wyjątkową propozycją zwiedzania miast są trzy gry terenowe, łączące przyjemne z pożytecznym: rozwiązując zagadki jednocześnie uczymy się historii i poznajemy ciekawostki związane z regionem. Odgadywanie rozwiązań urozmaici spacery oraz pozwoli poznać mnóstwo tajemnic kryjących się na wśród zabytkowych murów. Gry terenowe również są oparte na geolokalizacji, dzięki czemu zabawa jest niezwykle przyjemna: po dotarciu na miejsce ukrycia zagadki użytkownik zostaje o tym powiadomiony i może przystąpić do zabawy. Jeśli zaś napotka trudności, może skorzystać z podpowiedzi. Na zakończenie czeka na niego wirtualny dyplom, którym może podzielić się w serwisach społecznościowych.

W aplikacji znajdziemy również informacje o historii miasta oraz planer, w którym możemy umieścić obiekty i trasy, aby zawsze mieć je pod ręką.

Mobilny przewodnik został stworzony w pięciu językach: polskim, czeskim, angielskim, francuskim i niemieckim a do prawidłowego działania nie wymaga połączenia z internetem, wystarczy wcześniej zaktualizować bazę danych. Zapraszamy do Cieszyna!Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska
– Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko.