Zasięg darmowego dostępu do Wi-Fi w Cieszynie

Cieszyn na weekend 19-21 czerwca

Co to będzie za weekend! Przed nami klubowe rytmy, rap rodem z europejskich stolic, a także... inwazja na cieszyński zamek! Co zrobić, by niczego nie przegapić? Przeczytać naszą ściągawkę na najbliższy weekend! I przygotować się na aktywne weekendy, bo już od przyszłej soboty ruszą spacery po mieście, a od początku lipca - plenerowe seanse filmowe! 

 

PIĄTEK, 19 czerwca, godz. 19:00 Domowe Granie - KRTL (profil COK  na Facebooku)

DJ i promotor z Cieszyna, za sterami od 2006 r. Organizator tysiąca eventów i imprez. Miał okazje dzielić scenę z czołówką polskiej sceny elektronicznej. Muzyka jaka przewija się w jego setach to głęboka mieszanka house i techno. Zajmijcie wygodne miejsca w fotelach i dołączcie do transmisji! 

fot. COK

 

SOBOTA, 20 czerwca, godz. 11:00-18:00 - Bitwa o Zamek - Korpus Artylerii Zamku Tenczyn w Cieszynie

W najbliższą sobotę Wzgórze Zamkowe zamieni się w istne pole bitwy! Nasze miasto odwiedzi Korpus Artylerii Zamku Tenczyn. Dzięki nim, po kilkuset latach, będziemy mieli okazję wziąć udział w bitwie o cieszyński zamek. Jednostki szwedzkie zza Olzy ostrzeliwać będą mury zamkowe.

Program imprezy:

11.30: wyjście z Zamku
12.00: salwa na Rynku, pokaz musztry
12.45: przejście na Zamek
13.45: spotkanie pocztów na Moście Przyjaźni
14.00: strzały przez Olzę.
15.00-18.00: pokazy na Wzgórzu Zamkowym

 

SOBOTA, 20 czerwca, godz. 16:00, Grillowanie z Ofyrem - Gość specjalny Mati Wojnar (Dworek Cieszyński)

Gościem Dworku Cieszyńskiego będzie szef kuchni, pasjonat gotowania, nauczyciel, mistrz sztuki kulinarnej - Mati Wojnar.

fot. Facebook Dworku Cieszyńskiego

 

SOBOTA, 20 czerwca, godz. 19:00 - Domowe Granie: Rizi Beizeti (profil COK na Facebooku)

Rizi Beizeti to raper pochodzący z Cieszyna. Na swoim koncie ma ponad sto utworów, które ukazywały się w formie mixtape'ów i na platformie soundcloud. Cieszyński MC znany ze swoich szczerych i bezkompromisowych tekstów, udanie wprowadza do Polski przebojowość europejskich stolic. W 2018 Rizi Beizeti podpisał kontrakt z Sony Music Polska.

fot. COK

 

Wystawy:

COK, Miejska Galeria Sztuki "12" - do 26 czerwca: Połączenie nie zostało zerwane

Wizualna opowieść o tęsknocie po stracie bliskiej osoby. Żałoba traktowana jest tu jako etap, jako konsekwencja miłości. "Połączenie nie zostało zerwane" to próba opowiedzenia o tym trudnym, lecz ważnym okresie w życiu w sposób otwarty i bez lęku.

fot. COK

 

COK, Galeria Ceglana - do 30 czerwca: Jumbo Kenia

Wystawa jest efektem spełnionych przed laty podróży autorów do Kenii (Jerzy Chachlowski w 2011 r. i Ryszard Stawowy w 2007), w których niezwykłym przeżyciem był fotograficzny udział w safari na terenach rezerwatów Tsavo East i Masai Mara oraz wizyty w wioskach Masajów i Samburu.

 

Nie zapominajcie o akcji #zawszebędzieCieszyn - zrób zdjęcie i odbierz nagrodę!

Odwiedź Cieszyn, zrób zdjęcie, oznacz je hasztagiem #zawszebędziecieszyn i opublikuj na Facebooku lub Instagramie. Następnie pokaż post w Cieszyńskim Centrum Informacji (Rynek 1) i odbierz upominek.

fot: KPM

 

A w następnych tygodniach ruszają:

- Spacery z Zamkiem Cieszyn

- Akcja "Przewodnik Czeka"

- Lato z Muzyką

- Festiwal "Wakacyjne Kadry" - kino plenerowe

- Festiwal "Wakacyjne Kadry" - koncerty plenerowe!

 

Bądźcie z nami i nie przegapcie kolejnych zapowiedzi. :) 

 

 
 

POWRÓT

Aplikacja dostępna w App Store i Google Play!

Aplikacja Google Play Aplikacja App Store


Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska
– Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko.