Zasięg darmowego dostępu do Wi-Fi w Cieszynie

Cieszyn na weekend 23 - 25 sierpnia 2019

W ten weekend widzimy się w Cieszynie. My ze swojej strony obiecujemy, że nie zabraknie pozytywnej energii, ciekawych propozycji i niezapomnianych wrażeń. Wy - zadbajcie tylko o wolny czas i zarezerwujcie go na dobre kino, interesujące spacery, świetną muzykę, sportowe doznania i niezapomniane wrażenia. Będzie się działo.  

 

 

Co nas czeka?

 

PIĄTEK

23.08, g. 15.00 „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” (Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy”)

23.08, g. 17.00 Rodzinne Mistrzostwa w Biegach Przełajowych (Osiedlowe Centrum Kultury i Rekreacji)

23.08, g. 20:00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Hoody A. (Otwarty Klub Browaru Zamkowego)

23.08, g. 21:30 14. Festiwal „Wakacyjne Kadry 2019” (Rynek, w przypadku niepogody projekcje odbędą się w sali widowiskowej Domu Narodowego)

 

SOBOTA

24.08, g. 9.00 Bieg parkrun (Miejsce organizacji biegu to park)

24.08, g. 9.00 Znakowanie rowerów dla mieszkańców powiatu cieszyńskiego (Rynek)

24.08, g. 10.00-22.00 Studio 3 na Lato - TVP KATOWICE W CIESZYNIE! (Rynek)

24.08, g. 10.00 Średniowieczny zamek w Cieszynie – Centrum polityki. Machina śmierci. Dom rodzinny – spacer po Wzgórzu Zamkowym z Władysławem M. Żaganem (Wzgórze Zamkowe)

24.08, g. 17:00 Tygrys Pietrek na Skwerze Ireny Sendlerowej (Skwer Ireny Sendlerowej)

24.08, g. 20:00 Underground Paradise OPEN AIR (Otwarty Klub Browaru Zamkowego)

 

NIEDZIELA

25.08, g. 9:30 Wspólne śniadanie na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie (Wzgórze Zamkowe)

25.08, g. 14:00 Przewodnik czeka - darmowe oprowadzanie po Cieszynie (Start: Informacja Turystyczna na Zamku)

25.08, g. 14:30 Ewangelia przy kawie – koncert (Park Pokoju) 

 

PIĄTEK 23.08 

 

„Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” (Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy”)

23 sierpnia o godz. 15.00 w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbędzie się spotkanie dedykowane seniorom w ramach akcji „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”. 
Celem akcji jest uświadamianie kierowcom, rowerzystom i pieszym w wieku 60+, jak zgodnie z zasadami prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe, dlaczego są one tak ważne oraz jak sprawność psychofizyczna, która z wiekiem jest coraz słabsza, wpływa na zdolność kierowania autem, czy rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszego.

Podczas spotkania w Domu Narodowym lokalni policjanci i eksperci ruchu drogowego poruszą zagadnienia związane z bezpieczeństwem w mieście oraz podpowiedzą na co zwracać szczególna uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu. Akcja organizowana jest przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Partnerem strategicznym akcji jest Policja, partnerem lokalnym Miasto Cieszyn, Cieszyński Ośrodek Kultury Dom Narodowy. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. WIęcej informacji: KLIK.

/plakat org./

 

Rodzinne Mistrzostwa w Biegach Przełajowych (Osiedlowe Centrum Kultury i Rekreacji)


W ramach cyklu imprez "Sportowe Podgórze", w pobliżu siłowni terenowej, przy ul. Popiołka 4, odbędą się międzypokoleniowe biegi przełajowe. Tak jak co roku, biegi będą podzielone na kategorii: dzieci, młodzież, kobiety, mężczyźni i rodziny. Najlepsze wyniki, w poszczególnych kategoriach będą premiowane nagrodami rzeczowymi. Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Cieszyna i Powiatu Cieszyńskiego. Widzimy się 23.08 o godz. 17.00. Wiecej informacji: KLIK.

/plakat org./

 

Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Hoody A. (Otwarty Klub Browaru Zamkowego)

Czy dziś prawdziwych dyskotek już nie ma? Nic bardziej mylnego! Prawdziwa, wystrzałowa i jedyna w swoim rodzaju Dyskoteka Dorosłego Człowieka już w piątek 23 sierpnia w Otwartym Klubie Browaru Zamkowego Cieszyn. Muzyka, tańce, zabawy, konkursy... Zapraszamy wszystkich, którzy czują się młodzi i gotowi na wyzwania rzucane przez parkiet, DJ'a i wodzireja Hoody A.! Wstęp. WOLNY. Wiecej informacji: KLIK.

/plakat org./

 

14. Festiwal „Wakacyjne Kadry 2019” (Rynek, w przypadku niepogody projekcje odbędą się w sali widowiskowej Domu Narodowego)

W najbliższy piątek, 23 sierpnia, czeka nas ostatni już w tym roku seans plenerowy w ramach Festiwalu Wakacyjne Kadry. Chcemy jak najlepiej wykorzystać ten wieczór, dlatego zaplanowaliśmy DODATKOWĄ projekcję! Obejrzymy zatem nie jeden, a dwa filmy!

Tym razem proponujemy pozycję dla całych rodzin! Punktualnie o godz. 20.00 na dużym ekranie zagoszczą bohaterowie filmu animowanego „Kumple z dżungli!”. Po projekcji dla najmłodszych odbędzie się wcześniej planowany seans filmu „Zimna Wojna”, który rozpocznie się około godziny 21.30. Do zobaczenia w piątek podczas familijnego wydania naszego kina pod chmurką!

Organizatorami 14. Festiwalu Wakacyjne Kadry są: Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” i Miasto Cieszyn. Więcej informacji: KLIK. 

/plakat org./

 

SOBOTA 24.08 

 

Bieg parkrun (miejsce organizacji biegu to park)

Biegi na dystansie 5 km są bezpłatne i odbywają w każdą sobotę o godz. 9:00 przy al. Jana Łyska. Aby wziąć udział wystarczy bezpłatnie się zarejestrować, a następnie wydrukować kod uprawniający do udziału i przyjść z nim na bieg. Inicjatywa skierowana jest głównie do osób chcących rozpocząć aktywne spędzanie czasu, trasę można pokonać idąc lub biegnąc. Więcej informacji: KLIK. 

/plakat org./

 

Znakowanie rowerów dla mieszkańców powiatu cieszyńskiego (Rynek)

Już w najbliższą sobotę 24 sierpnia, po raz kolejny zapraszamy na cieszyński Rynek wszystkich, którzy chcą oznakować swój rower. Czekamy na Państwa od 9.00 do 14.00.

Przypominamy, że znakowanie rowerów metodą tzw. syntetycznego DNA jest bezinwazyjne i w żaden sposób nie pomniejsza wartości roweru. Dla mieszkańców Cieszyna i powiatu cieszyńskiego znakowanie jest bezpłatne. Gdy rower zostanie np. skradziony, czego oczywiście nie życzymy, to oznakowanie daje większe szanse na jego odnalezienie. Umieszczony na rowerze numer oraz zdjęcia roweru z jego opisem trafiają do międzynarodowej bazy danych, a możliwość identyfikacji posiada wiele jednostek straży miejskich i policji w Polsce i Czechach.

Czekamy na Ciebie i na Twój rower w najbliższą sobotę! Więcej informacji: KLIK.

fot. SM

 

Studio 3 na Lato - TVP KATOWICE W CIESZYNIE!

Lato powoli odchodzi w przeszłość, nadchodzi jesienna nostalgia… my jednak mamy na to lekarstwo! W sobotę, 24 sierpnia, zapraszamy na Pożegnanie Lata – wyjątkową imprezę, której nie można przegapić. W programie wejścia antenowe w TVP Katowice, ogromna gra planszowa i koncerty. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Na cieszyńskim Rynku odbędzie się wydarzenie, które z pewnością przyciągnie fanów dobrej muzyki. Będzie w czym wybierać! Wielbiciele folkloru zobaczą cudowny występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej, swoje nieprzeciętne umiejętności wokalno-taneczne zaprezentują aktorzy z Teatru na Dłoni, prezentując fragmenty musicali opracowanych pod okiem Sebastiana Chmiela, natomiast publiczność do zabawy z pewnością porwą nasze gwiazdy - Jano i Tabu. Po koncertach potańczymy na Wakacyjnej Dyskotece, którą poprowadzi niezastąpiony Adam Cieślar. 

W czasie trwania wydarzenia odbędzie się również promocja zajęć popołudniowych, które ruszają w Domu Narodowym od września, będzie można również spróbować swoich sił w grze CieszyńskieGO!

Rynek, 24 sierpnia od 10:00 „Studio 3 na Lato” z TVP Katowice : 

  • 15:00 Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej 
  • 15:45 Rodzinna Gra w CieszyńskieGO! 
  • 16:30 Teatr na Dłoni – piosenki z musicali 
  • 17:15 Koncert: JANO 
  • 18:00 Koncert: TABU 
  • 20:00 Wakacyjna Dyskoteka. Więcej informacji: KLIK.

/plakat org./

 

Zamek w Cieszynie - Centrum polityki. Machina śmierci. Dom rodzinny. Spacer po Wzgórzu Zamkowym śladami średniowiecznego zamku z Władysławem M. Żaganem, autorem bloga Principatus Teschinensis i pracownikiem Zamku Cieszyn. 

Przedstawiamy kolejny wakacyjny spacer tematyczny w trakcie, którego będą Państwo mieli okazję poznać różnego rodzaju ciekawostki związane z cieszyńskim Wzgórzem Zamkowym i miastem Cieszynem. Zbiórka 24.08. o godz. 10.00 przy Punkcie Informacji Turystycznej Zamku Cieszyn. Czas trwania: około 3 godzin. Więcej informacji: KLIK. 

/plakat org./

 

Tygrys Pietrek na Skwerze Ireny Sendlerowej (Skwer Ireny Sendlerowej)

Serdecznie zapraszamy całe rodziny, a w szczególności najmłodszych widzów na przedstawienie "Tygrys Pietrek" w wykonaniu Teatrzyku Maleńkiego Roberta Kalisza i Beaty Kobis.
Głównym bohaterem przedstawienia "Tygrys Pietrek" jest mały i bojący się wszystkiego tygrysek. Po spotkaniu z dorosłymi i zarazem bardzo odważnymi tygrysami, traci paski, które są symbolem tygrysiej odwagi. W związku z tym maluch wyrusza w świat w jej poszukiwaniu. Stara się zdobyć ją na różne sposoby, spotykając na swojej drodze interesujące i barwne postaci.Wstęp wolny! Wydarzenie odbędzie się w plenerze, jednak w razie niepogody zostanie przeniesione do Świetlicy Krytyki Politycznej "Na Granicy". Więcej informacji: KLIk.

/plakat org./


Underground Paradise OPEN AIR (Otwarty Klub Browaru Zamkowego)

W sobotę 24 Sierpnia kolejna odsłona Underground Paradise na Dziedzińcu Browar Zamkowy Cieszyn, który na ten wieczór zmieni się w jedną z ulic rodem z Brazylii. Przed nami głębokie odmiany house i techno na świeżym powietrzu od godz. 20.00. Więcej informacji: KLIK. 

/plakat org./

 

NIEDZIELA 25.08


Wspólne śniadanie na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie (Wzgórze Zamkowe)

Dosiądź się do stołu!

Cieszyńska Kooperatywa zaprasza wszystkich na wspólne ucztowanie. Przysiądź się i porozmawiaj z nami o jedzeniu, o środowisku, o wszystkim co dla Ciebie ważne. Będzie to też okazja, żeby dowiedzieć się jak działa kooperatywa, czyli grupa pozytywnie zakręconych osób, które wspólnie robią zakupy.

Każdy kto chce dołączyć proszony jest o przyniesienie czegoś na wspólny stół (np. chleb, pasta do chleba, słoik ogórków, owoce, ciasto) - preferujemy rzeczy przygotowane w domu albo od lokalnych dostawców. Daj znać w komentarzu co przyniesiesz - to ułatwi nam organizację :) Do zobaczenia 25.08, o g. 9:30. Więcej informacji: KLIK. 

/fot. pixabay.com/pl/

 

Przewodnik czeka - darmowe oprowadzanie po Cieszynie (Start: Informacja Turystyczna na Zamku)

Miasto Cieszyn kontynuuje akcję pn. "Przewodnik czeka", realizowaną we współpracy z Kołem Przewodników Beskidzkich PTTK. Bezpłatne zwiedzanie odbywają się w każdą wakacyjną niedzielę, począwszy od 21 lipca. Przed nami kolejne zwiedzania 25 sierpnia u 1 września. 

Zbiórka o godz. 14.00 pod budynkiem Informacji Turystycznej Zamku Cieszyn (ul. Zamkowa 3 c). Udział w zwiedzaniu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy. Wiecej informacji: KLIK. 

/plakat org./

 

Weekend na sportowo? TAK

24.08, o g. 10:00 na boisku piłkarskim "Pod Wałką" drużyna CKS Cieszyn II zmierzy się na własnym terenie z KP Beskid Skoczów II w ramach pierwszej kolejki skoczowskiej IV ligi okręgowej D1 Młodzik. O godzinie 17.00 natomiast w 4 kolejce Klasy Okręgowej gr. 6 Skoczów/Żywiec, TS 1909 Piast Cieszyn zmierzy się na własnym terenie z drużyną LKS Podhalanka Milówka. Mecz odbędzie się na Stadionie Miejskim w Cieszynie al. Jana Łyska 21. 

Kolejnego dnia (25.08) również sportowych atrakcji nie zabraknie. W 1 kolejce skoczowskiej B-klasy, TS 1909 Piast Cieszyn II zmierzy się na własnym terenie z drużyną LKS Rudnik. Mecz rozpocznie się o godz. 17.00.

Zapraszamy do kibicowania!

Na sympatyków sportu czeka również rolkowisko oraz korty do gry w badmintona! Serdecznie zapraszamy do korzystania z oferty sportowej przygotowanej przez Wydział Sportu Urzędu Miejskiego.  Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie: KLIK. 

 

 

 
 

POWRÓT

Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska
– Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko.