Zasięg darmowego dostępu do Wi-Fi w Cieszynie

Cieszyn na weekend 24-26 stycznia

Najbliższy weekend z całą pewnością dostarczy wielu wrażeń wszystkim, którzy zdecydują się na spędzenie go w Cieszynie. Tym razem spotkamy się z rękodziełem i będziemy wspólnie „koncertować” dla małej Jadzi. Nie zabraknie również propozycji dla miłośników teatru oraz osób, które cenią klimat biesiady. To nie wszystko… Zapraszamy do Cieszyna - miasta, w którym nie można się nudzić!

Piątek

Do 28.1 Jasełka Tradycyjne (Teatr im. Adama Mickiewicza)

Sobota

25.01, g. 10.00 -13.00 Spotkania z rękodziełem - ferie w mieście - Spotkanie z makramą (Pracownia Galimatias)

25.01, g. 16.00 Serduszko Jadzi / koncert charytatywny (Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy")

25.1, g. 17.00 Delfinia / sztuka Johna Whitewooda  (Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy")


Niedziela

26.1, g. 20.00 Biesiada piwna / 10-lecie PSPD (Otwarty Klub Browaru Zamkowego Cieszyn)

Inne propozycje

Wydział Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie zaprasza do aktywnego spędzania ferii zimowych

Ferie z hokejem na lodzie

Ferie wśród starych książek 2020 (Książnica Cieszyńska)

Mamy dla Was dodatkową propozycję - Pojedynek Rocka - zgłoście swój udział

ZACZYNAMY 

Piątek

Do 28.1 Jasełka Tradycyjne (Teatr im. Adama Mickiewicza)

/fot. KT/

Na deskach Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie ponownie gości Zespół Teatralny Parafii Św. Elżbiety pod kierunkiem s. Jadwigi Wyrozumskiej. Jasełka Tradycyjne, które pozostaną na scenie do 28 stycznia, z pewnością zawładną sercami wielu widzów.

Wystawiane od ponad trzydziestu lat wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością, przyciągając do naszego miasta - każdego roku tysiące widzów. Są wyjątkowe i przygotowane z wielką pasją. W czym tkwi siła i fenomen beskidzkiego kolędowania? Ci, którzy obejrzeli spektakl doskonale już to wiedzą. Przygotowane z wielkim rozmachem wydarzenie muzyczne zachwyca nie tylko wspaniale dopracowanymi detalami i grą blisko 150 artystów, ale przede wszystkim emanującą ze sceny serdecznością i rodzinną atmosferą. Więcej informacji KLIK

Sobota

25.01, g. 10.00 -13.00 Spotkania z rękodziełem - ferie w mieście - Spotkanie z makramą (Pracownia Galimatias)

/plakat org./

Pracownia Galimatias zaprasza dzieci w wieku szkolnym, spędzające ferie w mieście na spotkania z tworzeniem do Pracowni. Będziemy malować, lepić, wycinać, robić biżuterię... W trakcie naszych spotkań dzieci nauczą się robić biżuterię z koralików i kaboszonów z grafiką, popracują z zimną porcelaną, namalują obraz i spróbują filcowania wełny oraz wyplatania sznurków.. Więcej informacji KLIK

25.01, g. 16.00 Serduszko Jadzi / koncert charytatywny (Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy")

/plakat FB/

Wszystkich ludzi dobrego serca zapraszamy na koncert charytatywny na rzecz Jadzi Jendrysik. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 25 stycznia 2020 r. w Cieszyńskim Ośrodku Kultury "Dom Narodowy".

Jadzia, córka Patryka - chłopaka stela, urodziła się w marcu 2019 roku z poważną i bardzo rzadką wadą serca, większość swojego życia spędziła w szpitalach. Pomimo tego nasza mała Wojowniczka dzielnie walczy, a jej rodzice wierzą, że pewnego dnia będzie mogła normalnie funkcjonować. Zapraszamy na wydarzenie, na którym wystąpią m.in. Józef Broda oraz zespół Klezmer. Zebrane środki będą przeznaczone na leczenie oraz wspomaganie rozwoju Jadzi.

W programie występy lokalnych artystów, m.in. Józefa Brody, Zespół tańca żydowskiego "KLEZMER". Zapraszamy także do kawiarenki, w której serwowane będą różne pyszności. Bilety "cegiełki" będą dostępne w cenie 20 zł, dochód zostanie przeznaczony na leczenie Jadzi. Więcej informacji KLIK.

25.1, g. 17.00 Delfinia / sztuka Johna Whitewooda  (Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy")

/plakat FB/
Grupa Teatralna "Scena Otwarta" działająca w ramach zajęć popołudniowych COK jest OK w Cieszyńskim Ośrodku Kultury "Dom Narodowy" zaprasza na spektakl!

"Delfinia" sztuka Johna Whitewooda - sobota, 25 stycznia 2020 r., g. godz. 17.00 - Sala Widowiskowa Domu Narodowego w Cieszynie - Bilety w cenie 15 zł będą dostępne w kasie COK na parterze Domu Narodowego.

Grupa teatralna powstała w grudniu 2010r. w Cieszynie z inicjatywy Johna Whitewooda. Nosiła nazwę Baj(k)arze. W 2016r. z inicjatywy Domu Narodowego w Cieszynie Grupa zmienia nazwę na SCENA OTWARTA. Premiera pierwszej sztuki „Zupełnie inna bajka” odbyła się wiosną 2017 roku. Druga „Biedny Tom” miała miejsce jesienią 2017, następna „Małżeństwo na próbę” - w czerwcu 2018. „Taktyki Kobiece” - w sierpniu 2018. Obecnie grupa prezentuje sztukę: „Delfinia”.

Sztuki są autorstwa Johna Whitewooda, przetłumaczone przez Lucynę Krzanowską. John jest profesjonalnym dramatopisarzem, mającym w swym dorobku osiem sztuk telewizyjnych (ITV) i siedem radiowych emitowanych przez radio BBC. Obecnie pisze sztuki do odbioru „na żywo”, ponieważ woli kontakt z publicznością, mogącą reagować „tu i teraz”.

„Scena Otwarta” przedstawia historie, których akcja często rozgrywa się w mitycznej Itace dawno, dawno temu i daleko stąd – lecz nie tak dawno i nie tak daleko od spraw świata dzisiejszego. Historie te są zabawne, ale również poruszające. Prezentowane przez grupę entuzjastów teatru, którym dostarczanie przeżyć i wzruszeń sprawia autentyczną radość. Aktorzy zwracają się niejednokrotnie bezpośrednio do nas, widzów. Dlatego czujemy się ważni, docenieni. To, co zaskakuje, to otwarta scena, brak jakiejkolwiek scenografii – tak, jak to miało miejsce w czasach Szekspira. Liczy się aktor, kostium, błyskotliwy dialog i intrygujący rozwój wypadków.

Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w godz: 17:00 – 19:00 w sali ceglanej Cieszyńskiego Ośrodka Kultury „Dom Narodowy” (Cieszyn, ul. Rynek 12). Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapraszamy na zajęcia wszystkich, którzy chcieliby przyłączyć się do grupy! Więcej informacji KLIK

Niedziela

26.1, g. 20.00 Biesiada piwna / 10-lecie PSPD (Otwarty Klub Browaru Zamkowego Cieszyn)

/plakat FB/

Browar Zamkowy Cieszyn, Otwarty Klub Browaru Zamkowego Cieszyn i Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych zapraszają na Biesiadę Piwną połączoną z obchodami 10-lecia PSPD! Wydarzenie odbędzie się w sobotę 25 stycznia o godzinie 20.00 w Otwartym Klubiie Browaru Zamkowego Cieszyn. Bilety w cenie 30 zł będą dostępne w serwisie KupBilecik.pl, przedsprzedaż rusza na dniach! Wydarzenie skierowane wyłącznie do osób dorosłych. Więcej informacji KLIK

Inne propozycje

Wydział Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie zaprasza do aktywnego spędzania ferii zimowych

/plakat org./

Darmowe ślizgawki na cieszyńskim lodowisku dostępne będą przez 2 tygodnie śląskich ferii od poniedziałku do piątku w godzinach 12:15 – 13:15. W ramach zadań publicznych gminy Cieszyn organizacje sportowe przygotowały oferty zajęć sportowych: Zapraszamy do aktywnego spędzenia czasu! Więcej 

Ferie z hokejem na lodzie

/plakat org./

KS LUCE Cieszyn oraz Miasto Cieszyn zapraszają na zajęcia z nauki jazdy na łyżwach z elementami hokeja na lodzie w ramach aktywnej zimy w mieście. Zajęcia mają na celu zagospodarowanie wolnego czasu dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych oraz przekazanie informacji dotyczących bezpiecznej jazdy na łyżwach.
sobota 24.01 godz.8:00-9:30
 
17:00-17:45 grupa początkująca
17:45-18:30 grupa zaawansowana Więcej informacji KLIK

Ferie wśród starych książek 2020 (Książnica Cieszyńska)

/mat.pras/

W czasie ferii zimowych Książnica Cieszyńska zaprasza wszystkich zainteresowanych, szczególnie zaś młodzież licealną, do udziału w pokazach i warsztatach poświęconych dziejom książki, kulturze piśmienniczej i historii Śląska Cieszyńskiego. Zajęcia, ilustrowane pokazami zabytkowych rękopisów i druków, wzbogacone multimedialnymi prezentacjami oraz nauką praktycznego korzystania ze zbiorów biblioteki, odbywać się będą do 24 stycznia w siedzibie Książnicy Cieszyńskiej przy ul. Menniczej 46 w Cieszynie. Udział w pokazach i warsztatach jest bezpłatny. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 11.00. W przypadku zwiększonego zainteresowania określonymi zajęciami możliwe jest ich powtórzenie w innym terminie po uzgodnieniu go z prowadzącym bibliotekarzem lub konserwatorem. Indywidualni uczestnicy powinni swoją obecność zaanonsować w Czytelni Ogólnej Książnicy Cieszyńskiej co najmniej 10 minut przed rozpoczęciem zajęć (w przypadku pokazu konserwacji – co najmniej 30 minut). Opiekunowie grup zorganizowanych proszeni są o wcześniejsze uzgodnienie terminu udziału w zajęciach. Udział w co najmniej pięciu lekcjach uprawnia ich Uczestników do otrzymania nadawanego przez Książnicę Cieszyńską indywidualnego „Certyfikatu młodego znawcy dawnej książki”.

Harmonogram pokazów i warsztatów

24 stycznia (piątek) – Konserwacja dawnej książki (prowadzenie Łucja Brzeżycka, Anna Fedrizzi-Szostok; tel. +33 851 38 47; miejsce zbiórki – hall główny, zajęcia w pracowniach konserwatorskich, maksymalna liczba uczestników – 12 osób). Pokaz konserwacji starych ksiąg i dokumentów z elementami warsztatowymi. Uczestnicy w niewielkim zakresie pomagają w pracach konserwatorskich, obserwują szkodniki niszczące książki pod mikroskopem i odpowiadają na szereg pytań rozwijających ich wiedzę na temat starych pamiątek rodzinnych. Prowadzące pokażą, jak w nowoczesny sposób uzupełnia się dziury w papierze zanurzając je w wodzie oraz jak oprawia się księgi starymi metodami. Więcej informacji KLIK

Mamy dla Was dodatkową propozycję - Pojedynek Rocka - zgłoście swój udział

/plakat org./

Do wszystkich kapel ukrywających się po piwnicach, garażach i wylewających siódme poty na salkach prób w szale komponowania i układania perfekcyjnych solówek! Cieszyński Pojedynek Rocka powraca!

Rockowy żywioł, emocjonująca rywalizacja, walka o uznanie jury, miłość szalejącej publiki i czaderskie nagrody! Reanimujemy Pojedynek Rocka, konkurs dla młodych zespołów! Ostatnia edycja przeglądu w 2015 roku zakończyła się spektakularnym zwycięstwem krakowskiego High Horse. Laureatami kolejnych edycji Pojedynku Rocka byli też znani i lubiani: 8 lat w Tybecie, Imaginarium Band i Dust.

Teraz czas na świeżą krew, którą będziemy przepompowywać w nowym miejscu! Już w tym roku zapraszamy na emocjonujące i fascynujące koncerty w ramach Pojedynku Rocka, które będą się odbywać w klimatycznym Otwarty Klub Browaru Zamkowego Cieszyn!

Pojedynek Rocka to konkurs muzyczny skierowany do zespołów wykonujących szeroko pojętą muzykę rockową, które są na początku swojej kariery i nie wydały płyty z udziałem profesjonalnej wytwórni. Celem Pojedynku Rocka jest promocja i wsparcie młodych kapel, a także szerzenie idei krwiodawstwa. Pojedynek Rocka powstał w 2012 roku jako impreza zwieńczająca honorową akcję krwiodawstwa "Wampiriada" na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, obecnie współpracuje z PCK. Na przestrzeni lat odbyły się 4. edycje, które cieszyły się bardzo wysokim zainteresowaniem zarówno ze strony muzyków z całej Polski, mediów, jak również studentów i mieszkańców Śląska Cieszyńskiego, którzy licznie uczestniczyli w zmaganiach. Ostatnia edycja konkursu odbyła się w 2015 roku, po której Organizatorzy zawiesili jego działanie. W 2020 roku Pojedynek Rocka zostaje reaktywowany w nowym miejscu Otwartym Klubie Browaru Zamkowego Cieszyn!

Tegoroczna edycja będzie mieć charakter pucharowy. Podczas 7 wydarzeń, na scenie zaprezentuje się łącznie 16 zespołów.
Luty/Marzec - Ćwierćfinały
Kwiecień - Półfinały
Maj - Finał

Zgłoszenia do konkursu rozpoczęły się 13 stycznia i potrwają do 6 lutego. W puli nagród jest m.in. 3.000 zł, studio nagraniowe oraz teledysk! Regulamin i dokładny terminarz wydarzeń już niedługo zostanie podany na stronie Pojedynku Rocka. Zapraszamy do obserwowania KLIK

 

 
 

POWRÓT

Aplikacja dostępna w App Store i Google Play!

Aplikacja Google Play Aplikacja App Store


Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska
– Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko.