Zasięg darmowego dostępu do Wi-Fi w Cieszynie

Cieszyn na weekend 26 - 28 lipca 2019

Sprawdź, co dzieje się w Cieszynie. Warto, bo przed nami weekend pełen pozytywnej energii, interesujących wydarzeń i niezapomnianych wrażeń.  Dla siebie znajdą coś zarówno osoby, które cenią sobie dobre kino, historię, świetną muzykę i spacery, jak również Ci, którzy łakną sportowych doznań. Będzie więc rodzinnie i towarzysko. Tak więc – widzimy się w Cieszynie.

Mieście bez granic…

Mieście z adrenaliną…

Mieście dla rodzin…

Mieście dla koneserów…

Mieście od pokoleń…

 

PIĄTEK

26.07, g. 17.00 "Cymelia i osobliwości ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej" - Najstarsze opracowania historyczne na temat Cieszyna

26.07, g. 17.00 „Sportowe Podgórze”: Rodzinne Mistrzostwa w Biegach Przełajowych

26.07, g. 21:00 Summer club mix / Otwarty Klub Browaru Zamkowego Cieszyn

26.07, g. 21:30 14. Festiwal „Wakacyjne Kadry 2019”

SOBOTA

27.07, g. 10.00 Wakacyjne spacery z Zamkiem Cieszyn - Szlakiem dizajnu na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie z Ewą Gołębiowską

27.07, g. 18:00 Koncert pt. Tylko swoją drogą idź....  w wykonaniu Moniki Żelazek

27.07, g. 16.00 Lepszy świat / koncert charytatywny / Otwarty Klub Browaru

NIEDZIELA

28.07, g. 14:00 Przewodnik czeka - darmowe oprowadzanie po Cieszynie

28.07, g. 16:00 LATO Z MUZYKĄ – Mood Time Quartet Park Pokoju

 

PIĄTEK 26 LIPCA

 

"Cymelia i osobliwości ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej" - Najstarsze opracowania historyczne na temat Cieszyna

/plakat: KC/

W piątek 26 lipca o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Książnicy Cieszyńskiej odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Cymelia i osobliwości”. Jego tematem będzie historia regionalnej historiografii oraz najstarsze opracowania historyczne na temat Cieszyna. Zaprezentowanych zostanie kilka druków na czele z najstarszą kroniką książąt cieszyńskich Eleazara Tilischa „Kurtze Vorzeichnus, Bericht vnd Auszug von dem Stamling vnd Ankunfft der Hertzoge zu Teschen vnd Groß Glogaw…” wydaną we Freybergu na Łużycach w 1588 roku, dziełem unikalnym i przez długi czas uważanym za zaginione. 
Zagadnienie przybliży Wojciech Święs z Działu Gromadzenia, Opracowywania i Udostępniania Zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. 

 

„Sportowe Podgórze”: Rodzinne Mistrzostwa w Biegach Przełajowych

/plakat: mat/pras/

W ramach cyklu imprez "Sportowe Podgórze” w pobliżu siłowni terenowej, przy ul. Popiołka 4, odbędą się Rodzinne Mistrzostwa w Biegach Przełajowych. Wydarzenie rozpocznie się 26.07 o g. 17.00. Tak jak co roku, biegi będą podzielone na kategorii: dzieci, młodzież, kobiety, mężczyźni i rodziny. Najlepsze wyniki, w poszczególnych kategoriach będą premiowane nagrodami rzeczowymi. 

 

Summer club mix / Otwarty Klub Browaru Zamkowego Cieszyn

/plakat: https://www.facebook.com/events/620588545018477/

26.07 o godz. 21.00 Otwarty Klub Browaru Zamkowego Cieszyn zaprasza na Summer club mix i największe hity lata 2019. Zagra dla Was DJ Pasiak! Z pewnością wakacyjny, taneczny nastrój sprzyjał będzie zabawie.

 

14. Festiwal „Wakacyjne Kadry 2019” 

/plakat: org./

Letnie piątki z kinem plenerowym na cieszyńskim Rynku? O tak :) Niech tego dnia naszym największym zmartwieniem będzie dylemat leżaczek, czy pufka? Przed nami piątki z filmowymi nowościami, wyświetlanymi na dużym ekranie we wspaniałym klimacie cieszyńskiej starówki. 

Co nas czeka?

26.07 o godz. 21:30 Baby Driver (USA, 2017, reż. Edgar Wright, 1 godz. 53 min., od lat 16) 14. Festiwal „Wakacyjne Kadry 2019” Rynek (W przypadku niepogody projekcje odbędą się w sali widowiskowej Domu Narodowego). 

 

SOBOTA 27 LIPCA

 

Wakacyjne spacery z Zamkiem Cieszyn

/plakat: org./

27.07 o godz. 10.00 wyruszymy wspólnie na Wakacyjne spacery z Zamkiem Cieszyn - Szlakiem dizajnu na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie z Ewą Gołębiowską. Tym razem spacer poprowadzi nas tropem współczesnych projektów. Jeśli jesteś ciekaw - skąd wziął się na Wzgórzu Zamkowym różowy jelonek? Gdzie można znaleźć koronkowy płot? Jak hamak zyskał tytuł najbardziej całuśnego miejsca w Cieszynie? I co wspólnego ma zamkowa zieleń z zielonym dachem Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie? Odpowiedzi będzie można poznać wędrując szlakiem dizajnu.

Zbiórka: przy Punkcie Informacji Turystycznej Zamku Cieszyn
Czas trwania: około 2,5 godziny.

 

Koncert pt. Tylko swoją drogą idź....  w wykonaniu Moniki Żelazek

/plakat: mat.pras/

27.07 o godz. 18.00 zapraszamy na wyjątkowy koncert w rotundzie pt. Tylko swoją drogą idź.... w wykonaniu Moniki Żelazek. Pani Monika jest poetką i kompozytorką, wokalistką obdarzoną niezwykłym, lirycznie i przejmująco brzmiącym głosem... w Cieszynie wystąpi w akompaniamencie gongów Jarosława Brzeżyckiego...

Monika Żelazek - śpiew, tekst, muzyka
Jarosław Brzeżycki - gongi

Konstelacje Alfred Kula
Ceramika Małgorzaty Kuli
Kaligrafie Jolanty Wozimko
Już w sobotę na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie

 

Lepszy świat / koncert charytatywny / Otwarty Klub Browaru

/plakat: https://www.facebook.com/events/2317862348434425/

Otwarty Klub Browaru Zamkowego Cieszyn i Fundacja "Lepszy Świat" zapraszają na warsztaty, koncerty i projekcje charytatywne!

 

NIEDZIELA 28 LIPCA


Przewodnik czeka - darmowe oprowadzanie po Cieszynie 

/plakat: mat.pras/

Wiesz dużo o Cieszynie? A może dotąd nie interesowałeś się historią miasta? To nie ma znaczenia! Zapraszamy wszystkich – i pasjonatów, i laików, zarówno mieszkańców, jak i turystów. Przewodnik czeka na wszystkich zainteresowanych w każdą niedzielę – od 21 lipca do 1 września – o godz. 14:00 przy informacji turystycznej Zamku Cieszyn. Organizatorami zwiedzania są Miasto Cieszyn i Koło Przewodników Beskidzkich PTTK. Udział we wszystkich spacerach jest bezpłatny! Widzimy się 28 lipca :) 

 

LATO Z MUZYKĄ – Mood Time Quartet Park Pokoju

/plakat: mat.pras/

Park Pokoju to miejsce nie tylko częstych spacerów mieszkańców miasta, ale także miejsce wielu wydarzeń. Jednym ze stałych punktów programu kulturalnego są wakacyjne koncerty, które przez lata zgromadziły sporą rzeszę słuchaczy. W każdą niedzielę lipca oraz przez trzy kolejne niedziele sierpnia, od godz. 16-tej rozbrzmiewa tu śpiew i muzyka. Już 28.07 zabrzmi w zabytkowej scenerii Parku Pokoju przy Muzeum Śląska Cieszyńskiego Mood Time Quartet.
Po raz kolejny miłośnicy muzyki klasycznej i nie tylko mają okazję spędzać niedzielne popołudnia w towarzystwie artystów i przyrody. 

 

SPORT 

 

Rolkowisko/Badminton

/plakat: org./

Na sympatyków sportu czeka również rolkowisko oraz korty do gry w badmintona! Serdecznie zapraszamy do korzystania z oferty sportowej przygotowanej przez Wydział Sportu Urzędu Miejskiego.  Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie: KLIK.

 

 

 

 

 
 

POWRÓT

Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska
– Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko.