Zasięg darmowego dostępu do Wi-Fi w Cieszynie

Cieszyn na weekend 28 - 30 czerwca 2019

Co nas czeka?

 

PIĄTEK

28 czerwca, godz. 17:00 Cymelia i osobliwości – „Kobiety mniej znane”(Książnica Cieszyńska)

28 czerwca, godz. 18:00 Spotkanie przedpremierowe z twórcami spektaklu „Siedem zegarków kopidoła Joachima Rybki” (Tramwaj Cafe)

28 czerwca, godz. 20:00 Koncert: Marcelina (Otwarty Klub Browaru Zamkowego)

SOBOTA

29-30 czerwca Svátek čaje | Święto Herbaty 2019 (Wzgórze Zamkowe)

29 czerwca, godz. 06:00 Spacer ornitologiczny z Henrykiem Linertem (Wzgórze Zamkowe)

29 czerwca, godz. 17:30 Siedem zegarków kopidoła Joachima Rybki (Těšínské divadlo)

29 czerwca, godz. 18:00 Jarząbek-Jurkiewicz „Kaczmarski, Dylan, Nohavica” (Cafe Muzeum)

29 czerwca, godz. 19:00 Punktera NonServiam Psychodela HighSanity (Klub Studencki Panopticum)

NIEDZIELA

30 czerwca, godz. 16:00 Lato z Muzyką – Trefon Gmyrek Duo (Park Pokoju)

29-30 czerwca Svátek čaje | Święto Herbaty 2019 (Wzgórze Zamkowe)

 

 

PIĄTEK, 28 CZERWCA

 

Cymelia i osobliwości – „Kobiety mniej znane”

W piątek o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Książnicy Cieszyńskiej odbędzie się kolejna prezentacja w ramach cyklu „Cymelia i osobliwości w zbiorach Książnicy Cieszyńskiej”. Spotkanie zostanie poświęcone postaci Heleny Michejdowej z domu Rusz. Poprowadzi je dr Aleksandra Golik-Prus. Więcej informacji: KLIK.

Zdj.: Facebook organizatora

 

Spotkanie przedpremierowe z twórcami spektaklu „Siedem zegarków kopidoła Joachima Rybki”

Zapraszamy na spotkanie przedpremierowe z twórcami spektaklu „Siedem zegarków kopidoła Joachima Rybki”  z udziałem twórców z Těšínské divadlo - Scena Polska - Teatr Cieszyński! Na spotkaniu pojawi się m.in. Wiesław Hołdys – pochodzący z Cieszyna reżyser, teatrolog, założyciel krakowskiego Teatru Mumerus, i Karol Suszka – wieloletni dyrektor Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie, a obecnie reżyser i aktor tamtejszej Sceny Polskiej. Źródło: KLIK

Zdj.: Facebook organizatora

 

Koncert: Marcelina

Marcelina to pochodząca z Cieszyna wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. W 2011 roku wydała debiutancki album studyjny „Marcelina”, który promowany był przez single „Tatku” oraz „Nie chcę już”. W 2012 roku otrzymała m.in. nominację do Fryderyków (w kategorii „Debiut roku”), a także nominację do Nagrody WARTO „Gazety Wyborczej”. Serdecznie zapraszamy! Źródło: KLIK.

Zdj.: Facebook organizatora

 

SOBOTA, 29 CZERWCA

 

Svátek čaje | Święto Herbaty 2019

Zapraszamy na wielkie święto miłośników herbaty i nie tylko! To wyjątkowy festiwal z jedenastoletnią tradycją rozpowszechniania kultury herbacianej, wspólnotowej atmosfery, samorozwoju i wolontariatu. Do tego warsztaty, koncerty, wykłady, degustacje, spotkania, koncerty… Będzie się działo! Impreza potrwa do niedzieli. Więcej informacji: KLIK.

Zdj.: Facebook organizatora

 

Spacer ornitologiczny z Henrykiem Linertem

Wszystkich tych, którzy nie zarwali nocy z piątku na sobotę, serdecznie zapraszamy na spacer ornitologiczny z Henrykiem Linertem, który rozpocznie się o 6 rano na Wzgórzu Zamkowym! Zbiórka przy Informacji Turystycznej Zamku Cieszyn, ul. Zamkowa 3 c (budynek c). Warto zabrać ze sobą lornetkę. Udział w spacerach jest bezpłatny. Czas trwania spaceru to około 2 godziny. Szczegóły: KLIK.

Zdj. Facebook organizatora

 

Siedem zegarków kopidoła Joachima Rybki

"Siedem zegarków kopidoła Joachima Rybki" to teatralna adaptacja ostatniej, wydanej za życia autora (w 1960 r.) powieści Gustawa Morcinka (1891-1963), pochodzącego z Karwiny wybitnego polskiego pisarza. Napisana w pierwszej osobie, jest monologiem osobliwego kpiarza - sowizdrzała,  kopidoła (czyli grabarza), który kopiąc kolejne miejsca wiecznego spoczynku, kojarzy je z tytułowymi siedmioma zegarkami , które przechowuje w szafie i w swojej pamięci. Spektakl reżyseruje Wiesław Hołdys. Źródło: KLIK.

Zdj.: Facebook organizatora

 

Jarząbek-Jurkiewicz „Kaczmarski, Dylan, Nohavica”

Zapraszamy na koncert: „Bardowie naszych czasów – Dylan, Kaczmarski, Nohavica”. Duet Jarząbek-Jurkiewicz w 2015 roku wydał płytę z piosenkami Jaromira Nohavicy ("Lublin Ostrava 0:30") i kojarzony jest głównie z wykonywaniem błyskotliwych coverów tego artysty. Tym razem panowie wystąpią z programem pt. „Bardowie naszych czasów" zestawiającym twórczość Nohavicy z piosenkami Boba Dylana oraz Jacka Kaczmarskiego. Źródło: KLIK.

Zdj. Facebook organizatora

 

Punktera NonServiam Psychodela HighSanity

Coś dla fanów mocniejszych brzmień! W sobotni wieczór w Klubie Studenckim Panopticum wystąpią zespoły Punktera, Non Serviam, Psychodela, HighSanity. Zapraszamy! Więcej informacji: KLIK.

Zdj. Facebook organizatora

 

NIEDZIELA, 30 CZERWCA

 

Lato z Muzyką – Trefon Gmyrek Duo

Czy można wyobrazić sobie przyjemniejszy sposób na spędzenie niedzielnego popołudnia niż odpoczynek w Parku Pokoju przy dźwiękach muzyki na żywo? Na pewno nie! Miasto Cieszyn i COK „Dom Narodowy” zapraszają na pierwszy koncert z cyklu „Lato z muzyką”. W najbliższą niedzielę wystąpi Trefon Gmyrek Duo. Zapraszamy! Więcej informacji: KLIK.

zdj. Facebook organizatora

 

A w przyszły weekend... również będzie się działo! Rusza Festiwal Wakacyjne Kadry, przed nami również m.in. Festiwal Kolorów i Targi Staroci. Zapraszamy za tydzień na www.visitcieszyn.com!

 

 
 

POWRÓT

Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska
– Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko.