Zasięg darmowego dostępu do Wi-Fi w Cieszynie

Cieszyn na weekend 28-30 sierpnia

Wielkimi krokami zbliża się koniec wakacji. Przed nami ostatni weekend sierpnia, to znak, że pora "wycisnąć" z tych dni jak najwięcej i powitać wrzesień z uśmiechem, optymizmem i mnóstwem pozytywnej energii. Ta, bez dwóch zdań przyda nam się podczas nadchodzących wydarzeń. Co przed nami? Zobaczcie sami. Jesteśmy przekonani, że spędzicie w Cieszynie niezapomniane chwile.

PIĄTEK

28.08.2020, godz. 17.00 Cymelia i osobliwości - "Przednówek" Pawła Kubisza (Książnica Cieszyńska) 

28.08.2020, godz. 20.00 Cieszyn pod osłoną nocy - spacer w ramach "Cieszyńskiego Przekładańca"

28.08.2020, godz. 20.30 Wakacyjne Kadry (Rynek)

SOBOTA

29.08.2020, godz. 11.00 Tajemnice Piastowskiego Cieszyna - spacer w ramach "Cieszyńskiego Przekładańca"

29.08.2020, godz. 16.00 Cieszyński Przekładaniec 2020 (Rynek)

29.08.2020, godz. 14.00 Zakończenie Lata (Camping Pod Czarnym Bocianem)

29.08.2020 godz. 17.00 Antoni Syrek-Dąbrowski / Kronika Filmowa (Komnata Browaru Zamkowego Cieszyn) 

NIEDZIELA

30.08.2020, godz. 11.00 Tajemnice Habsburskiego Cieszyna - spacer w ramach Cieszyńskiego Przekładańca

30.08.2020, godz. 14.00 Przewodnik czeka! Bezpłatne zwiedzanie miasta z przewodnikiem PTTK  (zbiórka przy Punkcie Informacji Turystycznej na Zamku Cieszyn)

INNE

do 31.08.2020 Letni kiermasz książki używanej (przed Biblioteką Miejską) 

 W Cieszynie na sportowo

Wakacyjna Nauka Tenisa

Wakacyjna Nauka Pływania

Nauka jazdy na rolkach

WYSTAWY

rozMYwani# Literatura polska na Zaolziu 1920–2020

Nivea jest dobra na wszystko

Malarstwo intuicyjne / wystawa w Galerii Ceglanej 

Pamiętajcie do 31 sierpnia Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego: GŁOSOWANIE  

 

PIĄTEK-NIEDZIELA

28.08.2020, godz. 20.00 Cieszyn pod osłoną nocy
29.08.2020, godz. 11.00 Tajemnice Piastowskiego Cieszyna
30.08.2020, godz. 11.00 Tajemnice Habsburskiego Cieszyna

(zbiórka: Punkt Informacji Turystycznej Zamku Cieszyn)

/FB/

Zapraszamy na spacery dla koneserów lokalnej historii organizowane w ramach Cieszyńskiego Przekładańca. W ciągu trzech dni poznamy historię miasta nad Olzą od prastarego grodu, aż po najkrótszą linię tramwajową. Ilość uczestników ograniczona jest do 50 osób. Informacje i zapisy - tel. 33 8510 821.

 

PIĄTEK

28.08.2020, godz. 17.00 Cymelia i osobliwości - "Przednówek" Pawła Kubisza (Książnica Cieszyńska) 

/FB/

Książnica Cieszyńska zaprasza na prezentację "»Przednówek« Pawła Kubisza na tle ówczesnej literatury regionu" w ramach cyklu "Cymelia i osobliwości ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej". Prelegentem będzie Wojciech Święs.  Więcej 

 

28.08.2020, godz. 20.30 Wakacyjne Kadry (Rynek)

/FB/

Wakacyjne Kadry 2020 - czyli dwa miesiące z filmowymi hitami wyświetlanymi na dużym ekranie we wspaniałym klimacie cieszyńskiej starówki. Przed nami kolejna dawka dobrego kina. 
20.30 Najnowsze przygody Mikołajka, reż. Rene Goscinny (Francja 2015 60 min. od 6 lat)
21.30 Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie, reż. Ken Scott (Francja/USA, 2018, 100 min. od 13 lat). Więcej 

 

SOBOTA

29.08.2020, godz. 14.00 Zakończenie Lata (Camping Pod Czarnym Bocianem)

/FB/

Na zakończenie Lata Camping Pod Czarnym Bocianem proponuje gościom wspólną zabawę. Dla dzieci animacje oraz konkursy z nagrodami, a dla dorosłych, za niewielką dopłatą, kapustę zasmażana domowej roboty wraz z mięsem z pieczonego świniaka. Więcej

 

29.08.2020, g. 16.00 Cieszyński Przekładaniec 2020 (Rynek)

/FB/

Wydarzenie odbędzie się 29 sierpnia na cieszyńskim Rynku! W programie występy lokalnych artystów na dużej scenie plenerowej, regionalne stoiska, warsztaty i dużo więcej! Więcej

 

 

29.08.2020 godz. 17.00 Antoni Syrek-Dąbrowski / Kronika Filmowa (Komnata Browaru Zamkowego Cieszyn) 

/FB/

Czołówka polskiego stand-upu w Cieszynie! Stand-up Polska i Komnata Browaru Zamkowego Cieszyn zapraszają na występ Antoni Syrek-Dąbrowski w programie "Kronika filmowa! Jako support wystąpi Łukasz Kowalski! Więcej 

 

NIEDZIELA

30.08.2020, godz. 14.00 Przewodnik czeka! Bezpłatne zwiedzanie miasta z przewodnikiem PTTK  (zbiórka przy Punkcie Informacji Turystycznej na Zamku Cieszyn)
 

/pixabay/

Przed nami wydarzenie, które już na dobre zagościło w naszym kalendarzu Przewodnik czeka! Bezpłatne zwiedzanie miasta z przewodnikiem PTTK. Zapraszamy wszystkich chętnych turystów (a także mieszkańców!) na cotygodniowy spacer po mieście. Przewodnik będzie oprowadzał chętnych po najważniejszych miejscach. Więcej 

 

INNE

do 31.08.2020 Letni kiermasz książki używanej  (przed Biblioteką Miejską) 

.pixabay/

Do 31 sierpnia przed siedzibą biblioteki przy ul. Głębokiej 15 stoi stragan, na którym miłośnicy książek mogą znaleźć dla siebie coś interesującego. Kiermasz jest czynny w godzinach otwarcia biblioteki. Serdecznie zapraszamy! Więcej

 

 

 

W Cieszynie na sportowo

Wakacyjna Nauka Tenisa

Wakacyjna Nauka Pływania

Nauka jazdy na rolkach

 

 

W Cieszynie na sportowo

/pixabay/

Jeśli cenicie sobie ruch, aktywność i sportową rywalizację – ta propozycja powinna Was zainteresować.

Wakacyjna Nauka Tenisa

Klub Sportowy MarioSport zaprasza dzieci i młodzież do udziału w projekcie "Wakacyjna Nauka Tenisa". Bezpłatne zajęcia mają na celu podniesienie poziomu umiejętności tenisowych i ogólnosprawnościowych. Treningi prowadzone będą w podgrupach z podziałem na poziom umiejętności.

Wakacyjna Nauka Pływania

Bezpłatne zajęcia pływania skierowane są zarówno dla dzieci, które pierwszy raz stawiają kroki na basenie jak i dla młodzieży pływającej już dobrze i chcącej doskonalić swoją technikę.

Grupy podzielone są na trzy poziomy zaawansowania: początkujący, średnio-zaawansowany, zaawansowany. Nad uczestnikami czuwać będą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy KS MarioSport, którzy zadbają o przemyślany dobór ćwiczeń, uwzględniających aktualne możliwości wysiłkowe oraz umiejętności danej osoby.

 

WYSTAWY

rozMYwani# Literatura polska na Zaolziu 1920–2020

Nivea jest dobra na wszystko

Malarstwo intuicyjne / wystawa w Galerii Ceglanej 

 

do 31 sierpnia Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego: GŁOSOWANIE  

/W. Wandzel/

Open Air Museum. Cieszyn. Český Tĕšín został zakwalifikowany do XXI edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2020 organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. ​Głosować można do końca sierpnia na stronie: KIK Zachęcamy do głosowania na Open Air Museum! Wśród uczestników głosowania rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Zagłosować można tylko raz z jednego adresu mailowego.

 

 

 
 

POWRÓT

Zwiedzanie z pewnością ułatwi aplikacja mobilna „Cieszyn. Český Těšín – u nas”, w której spragniony wiedzy turysta odnajdzie garść informacji.

W mobilnym przewodniku znalazła się bogata baza obiektów – przede wszystkim zabytków i atrakcji turystycznych, a także gastronomii i obiektów noclegowych – idealne rozwiązanie dla osób, które planują w Cieszynie i Czeskim Cieszynie zostać nieco dłużej. Obiekty znajdujące się w aplikacji uzupełnione są o zdjęcia i opis, posiadają także lokalizację na mapie, dzięki czemu można do nich wyznaczyć trasę. Urozmaiceniem pobytu z pewnością będą propozycje kilku tras turystycznych, prowadzące użytkownika po najciekawszych miejscach okolicy.

Wyjątkową propozycją zwiedzania miast są trzy gry terenowe, łączące przyjemne z pożytecznym: rozwiązując zagadki jednocześnie uczymy się historii i poznajemy ciekawostki związane z regionem. Odgadywanie rozwiązań urozmaici spacery oraz pozwoli poznać mnóstwo tajemnic kryjących się na wśród zabytkowych murów. Gry terenowe również są oparte na geolokalizacji, dzięki czemu zabawa jest niezwykle przyjemna: po dotarciu na miejsce ukrycia zagadki użytkownik zostaje o tym powiadomiony i może przystąpić do zabawy. Jeśli zaś napotka trudności, może skorzystać z podpowiedzi. Na zakończenie czeka na niego wirtualny dyplom, którym może podzielić się w serwisach społecznościowych.

W aplikacji znajdziemy również informacje o historii miasta oraz planer, w którym możemy umieścić obiekty i trasy, aby zawsze mieć je pod ręką.

Mobilny przewodnik został stworzony w pięciu językach: polskim, czeskim, angielskim, francuskim i niemieckim a do prawidłowego działania nie wymaga połączenia z internetem, wystarczy wcześniej zaktualizować bazę danych. Zapraszamy do Cieszyna!Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska
– Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko.