Zasięg darmowego dostępu do Wi-Fi w Cieszynie

Cieszyn na weekend 9 - 11 sierpnia 2019

Lato w mieście? Oczywiście! Cieszyn jak zwykle cieszy propozycjami na atrakcyjny weekend. Seans plenerowy pod gołym niebem, spacery, podczas których odkryjecie inne oblicze miasta, a także popołudnie z muzyką na żywo. Słowem – będzie się działo!

 

PIĄTEK

9 sierpnia, godz. 21:30 Wakacyjne Kadry 2019 – Green Book (Rynek)

9 sierpnia, godz. 21:00 DJ KRTL all night long (Otwarty Klub Browaru)

SOBOTA

10 sierpnia, godz. 11:00 Kraina Czarów w Tramwaj Cafe

NIEDZIELA

11 sierpnia, godz. 10:00 Wakacyjne spacery z Zamkiem Cieszyn. Ziołowe historie – spacer szlakiem ziół Wzgórza Zamkowego w Cieszynie z Magdaleną Mildner

11 sierpnia, godz. 14:00 Przewodnik czeka! Bezpłatne oprowadzanie z przewodnikiem PTTK

11 sierpnia, godz. 16:00 Lato z Muzyką: Take Trio (Park Pokoju)

 

PIĄTEK, 9 SIERPNIA

 

Wakacyjne Kadry 2019 – Green Book (Rynek)

Jeśli piątek, to Wakacyjne Kadry! Przed nami kolejne seanse pod gołym niebem. Zapraszamy w sierpniowe piątki o godz. 21:30 na cieszyński Rynek. Czekają na was leżaczki, pufki i świetne filmy!

9 sierpnia zostanie wyświetlony oscarowy Green Book (USA 2018, reż. Peter Farrelly, 2 godz. 10 min., od lat 15):

Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni. 3 Oscary, 3 Złote Globy i Nagroda BAFTA.

Szczegóły: KLIK

Grafika: Organizator

 

DJ KRTL all night long (Otwarty Klub Browaru)

Po seansie nie trzeba jeszcze wracać do domu! Otwarty Klub Browaru Zamkowego zaprasza na całonocną imprezę na parkiecie. Zagra KRTL, wstęp wolny. Więcej informacji: KLIK

Grafika: Facebook organizatora

 

SOBOTA, 10 SIERPNIA

 

Kraina Czarów w Tramwaj Cafe

Jak piszą organizatorzy: „W najbliższy weekend Tramwaj Cafe zatrzyma się w Krainie Czarów! W sobotę od godz. 16:00 zapraszamy do wspólnej zabawy m.in. z Alicją, Białym Królikiem oraz Zwariowanym Kapelusznikiem! W programie magiczne w smaku i wyglądzie drinki, desery i przekąski! Z kolei w niedzielę, 11 sierpnia zapraszamy od 11:00 na szereg atrakcji dla najmłodszych!”. Brzmi dobrze, zachęcamy! Źródło: KLIK.

Zdjęcie: Facebook organizatora

 

NIEDZIELA, 11 SIERPNIA

 

Wakacyjne spacery z Zamkiem Cieszyn. Ziołowe historie – spacer szlakiem ziół Wzgórza Zamkowego w Cieszynie z Magdaleną Mildner

Wakacyjny czas warto wykorzystać, by nieco zwolnić. Tylko wtedy można dojrzeć to, co umyka nam w codziennym pędzie. Tym razem zapraszamy na spacer szlakiem ziół Wzgórza Zamkowego z Magdaleną Mildner, dyplomowym zielarzem, właścicielką Akademii Zdrowego Życia. Co rośnie na Wzgórzu Zamkowym? Jak rośliny były kiedyś wykorzystywane – które można bezpiecznie zjeść, a które lepiej omijać z daleka. Co na zupę, co na sałatkę, czym nasi przodkowie doprawiali rosół? Dlaczego niektóre z roślin zostały zapomniane, ale za to część wraca do naszych kuchni i na nasze stoły. Pora odkryć zagadki świata zapomnianych ziół. Zbiórka przy Punkcie Informacji Turystycznej Zamku Cieszyn. Czas trwania: około 3 godzin. Więcej informacji: KLIK.

Grafika: Organizator

 

Przewodnik czeka!

Nie każde miasto może poszczycić się tak długą historią jak Cieszyn. Wielokulturowe dziedzictwo naszego miasta do dziś widoczne jest na każdym kroku, w wielu miejscach można odnaleźć pamiątki po Piastach, Habsburgach i nie tylko… Wiesz dużo o Cieszynie? A może dotąd nie interesowałeś się historią miasta? To nie ma znaczenia! Zapraszamy wszystkich – i pasjonatów, i laików, zarówno mieszkańców, jak i turystów. Przewodnik czeka na wszystkich zainteresowanych w każdą niedzielę – także w tę najbliższą – o godz. 14:00 przy informacji turystycznej Zamku Cieszyn. Organizatorami zwiedzania są Miasto Cieszyn i Koło Przewodników Beskidzkich PTTK. Udział jest bezpłatny!

Zdjęcie: Miasto Cieszyn

 

Lato z Muzyką: Take Trio (Park Pokoju)

Niedzielne popołudnie w domu? Ależ skąd! Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „Lato z muzyką”. W najbliższą niedzielę wystąpi dla Państwa Take Trio. Gorąco zapraszamy! Więcej: KLIK.

Grafika: Facebook organizatora

 

 

A kolejny weekend… to długi weekend! W Cieszynie – co tu dużo mówić – będzie się działo. Wieczór Narodów, na którym zaprezentują się uczniowie Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ z niemal całego świata, kolejne spacery i kolejne seanse. Cieszyn na lato? Oczywiście!

 

 
 

POWRÓT

Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska
– Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko.