Zasięg darmowego dostępu do Wi-Fi w Cieszynie

Cieszyn na weekend 12 stycznia - 13 stycznia 2019

Choć zima szaleje w najlepsze, najbliższy weekend w Cieszynie zapowiada się naprawdę gorąco. 13 stycznia odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kiermasz rozmaitości, muzyka na żywo, a także… kąpiel morsów (!) sprawią, że tego dnia nikt nie będzie się nudził. Ponadto w sobotę i niedzielę trwać będzie kampania edukacyjna dotycząca biletów elektronicznych w Cieszynie. Zapraszamy!

 

Sztab tegorocznego finału WOŚP funkcjonuje przy Zamku, ale w innych częściach miasta również będzie się wiele działo. Organizator zapowiada następujące atrakcje:

 

Nad Olzą, trasą Parkrunu, odbędzie się "Bieg i marsz NW Policz się z cukrzycą". W hali sportowej UŚ tradycyjnie gościć będziemy turniej siatkówki amatorskiej, natomiast w sali gimnastycznej II LO im. Mikołaja Kopernika najpierw odbędzie się pokaz Krav Magi, a następnie w rozgrywkach zmierzą się pasjonaci tenisa stołowego.
Na cieszyńskim Rynku wraz z PCK i strażakami z OSP od rana będziemy budować miasteczko, w którym będzie można oddać krew, nauczyć się resuscytacji i poznać zasady pierwszej pomocy. Nie zabraknie też cieszącej się wielką popularnością kąpieli Morsów oraz kiermaszu rozmaitości w podcieniach. Tam też będzie można napić się gorącej kawy i herbaty oraz skosztować pysznych kołaczy i ciast. Będzie również tradycyjna już grochówka i bigos, a także kiełbaska z grilla. Rozgrzewać nas będą DJ'e i niezawodny konferansjer. Ze sceny prowadzone będą licytacje, często bardzo wartościowych przedmiotów. Zapraszamy do udziału! Zachęcamy sponsorów do ofiarowania różnorodnych przedmiotów na licytacje oraz aukcje Allegro, z których cały dochód zostanie przekazany na konto Fundacji WOŚP.
Nie może oczywiście zabraknąć muzyki na żywo. Należy jej szukać w dniu Finału w Browarze Zamkowym, a dzień wcześniej, w sobotę, zabrzmi w pubie Blady Świt w Czeskim Cieszynie.
Na Zamku Cieszyn również będzie się wiele działo. Zostanie tam zorganizowany pokaz Latarni Magicznej, warsztaty ceramiczne i graficzne, wystawa sztuki pracowników oraz studentów Instytutu Sztuki w Cieszynie, a w holu Zamku można będzie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Przez cały dzień tworzone będzie ogromne serce z plastikowych 1,5 litrowych butelek po wodzie, które ozdobią dzieci. Przed godziną 20:00 przewieziemy instalację na cieszyński rynek i podświetlimy, jako wkład Cieszyna w Światełko do nieba. 
(Tekst opublikowany w „Wiadomościach Ratuszowych” nr 26, autor: Cieszyński Sztab WOŚP)

 

Jak sami widzicie – nie może was tam zabraknąć. Dołóżmy swoją cegiełkę do wspólnego sukcesu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spędźmy miło czas i zróbmy coś dobrego!

 

Przypominamy również o akcji edukacyjnej dotyczącej biletów elektronicznych. Urząd Miejski w Cieszynie we współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej planuje spotkania z mieszkańcami w dniach 12, 13 i 19 stycznia.

Wszyscy zainteresowani będą mogli uzyskać informacje, które dotyczą zasad korzystania z nowych funkcjonalności, w sposób jak najbardziej przystępny, wygodny i czytelny. Na pokładzie autobusu dostępni będą pracownicy oraz wolontariusze, którzy będą odpowiadać na pytania, wyjaśniać, jak działają nowe kasowniki, a także pomagać w wypełnianiu wniosków o kartę miejską.

13 stycznia autobus ZGK zostanie podstawiony na Rynku, zaś 12 i 19 stycznia autobus będzie jeździł po cieszyńskich osiedlach, tak, by każdy zainteresowany mógł skorzystać z tej kampanii edukacyjnej. Szczegółowy harmonogram jest następujący:

 

12.01.2019 r.

9:00 – 9:45 Kalembice Szarotka – kierunek do centrum,

10:00 – 10:45 Węgielna – kierunek do centrum,

11:00 – 11:45 Szymanowskiego,

12:00 – 12:45 Moniuszki Cmentarz,

13:00 – 13:45 Kościuszki – kierunek do centrum,

14:00 – 14:40 ks. Tomanka – kierunek z centrum,

 

 

13.01.2019 r.

9:00 – 15:00 Rynek

 

 

19.01.2019 r.

9:00 – 9:45 Z. Kossak – kierunek z centrum,

10:00 – 10:45 Krasna Gruszka – kierunek do centrum,

11:00 – 11:45 Bobrek Wschód,

12:00 – 12:45 Marklowice Lakiery – kierunek do centrum, 

13:00 – 13:45 Błogocice,

 

 

Zdjęcia: Power Photo, ZGK

 

 

 
 

POWRÓT

Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska
– Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko.