Zasięg darmowego dostępu do Wi-Fi w Cieszynie

Cieszyn na weekend 17 maja - 19 maja 2019

Cóż to będzie za weekend! Żeby uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach w ten weekend, trzeba byłoby być w kilku miejscach naraz! Impreza do rana w klubie? Spektakl plenerowy, a może koncert muzyki XIX-wiecznej? Do tego III Nadolziańskie Senioralia! Z nami absolutnie nikt, niezależnie od wieku, nie będzie się nudził!

 

Co nas czeka?

17.05, godz. 18:00 Czarodziejski Flet – Muzyka Salonów Europy XIX wieku (COK „Dom Narodowy”)

17.05, godz. 19:00 5 lat Pereł – Studio Tańca Relevé (Teatr im. A. Mickiewicza)

17.05, godz. 19:00 Koncert zespołu DR.ONG (Dziupla, Czeski Cieszyn)

17.05, godz. 20:00 Makbet – spektakl plenerowy (Wzgórze Zamkowe)

17.05, godz. 20:00 Kabaret Polefka (Otwarty Klub Browaru Zamkowego)

17.05, godz. 21:00 Mazubar&Wake up Disco/House Dj set (Blady Świt, Czeski Cieszyn)

18.05, godz. 07:30 Olza Cup Judo 2019 (Hala Widowiskowo-Sportowa)

18.05, godz. 09:00 III Nadolziańskie Senioralia (COK „Dom Narodowy”)

18.05, godz. 16:44  Oficjalne otwarcie Tramwaj Cafe

18.05, godz. 17:00 Śląski Kolektyw (Klub Studencki Panopticum)

18.05, godz. 18:00 Gotz / Starsi Panowie (COK „Dom Narodowy”)

18.05, godz. 20:00 Waldemar Malicki – Klasyka po bandzie (Teatr im. A. Mickiewicza)

18.05, godz. 20:00 Salsa Party & Live Music (Blady Świt, Czeski Cieszyn)

18.05, godz. 21:00 Electrologia x TNG feat. T A K A Live (Otwarty Klub Browaru Zamkowego)

 

Czarodziejski Flet – Muzyka Salonów Europy XIX wieku

Koncert „Czarodziejski Flet” organizowany w Domu Narodowym odbywa się w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej. Czym jest ten festiwal? To impreza, która prezentuje zapomniane i odnalezione utwory polskich i obcych kompozytorów. Przeleżały one w rękopisach i starodrukach nieraz setki lat. Jaka muzyka rozbrzmiewała na europejskich salonach XIX wieku? To niepowtarzalna okazja, by się tego dowiedzieć! Zapraszamy w piątek, 17 maja o godz. 18:00 do Domu Narodowego. Bilety w cenie 25 zł dostępne są w recepcji Domu Narodowego. Szczegóły: KLIK.

zdj. Facebook organizatora

 

5 lat Pereł – Studio Tańca Relevé

Zespół „Perły” świętuje 5 lat działalności, a jego założycielka, choreografka Aleksandra Jurczak – 10-lecie pracy artystycznej! Doznania artystyczne na wysokim poziomie gwarantowane! Zapraszamy zatem do Teatru im. A. Mickiewicza w piątek, 17 maja, o godz. 19:00. Szczegóły: KLIK.

zdj. Facebook organizatora

 

Koncert zespołu DR.ONG

DR.ONG to electro-akustyczna, popowa grupa założona początkiem zeszłego roku. Grają zarówno własne utwory, jak i covery (czeskie, polskie, angielskie). Rytmicznie, jednak… bez perkusji. Sprawdźcie sami! Koncert odbędzie się 17 maja o godz. 19:00 w Dziupli w Czeskim Cieszynie. Szczegóły: KLIK.

zdj. Facebook organizatora

 

Makbet – spektakl plenerowy

Klasyka w niezwykłej scenerii! Těšínské divadlo - Scena Polska - Teatr Cieszyński zaprasza na plenerowy spektakl na Wzgórzu Zamkowym, który rozpocznie się o godz. 20:00. Jak piszą organizatorzy, to sztuka „o żądzy władzy, której nie można pogodzić z uczciwością i szlachetnością. "Makbet" to historia o ludzkich namiętnościach, dla których człowiek jest zdolny do przekroczenia wszelkich granic, także moralnych”. Czy trzeba dodawać coś więcej? Bilety dostępne na miejscu, przed rozpoczęciem spektaklu. Szczegóły: KLIK.

zdj. Facebook organizatora

 

Mazubar&Wake up Disco/House Dj set

Cieszyn po obu stronach Olzy doskonałym miejscem na weekendowy clubbing! Za konsoletą klubu Blady Świt w Czeskim Cieszynie staną DJ Mazubar i DJ Wake Up People. Disco, funky, afrobeat – świetna zabawa gwarantowana. Rozpoczęcie imprezy o godz. 21:00. Szczegóły: KLIK.

zdjęcie: Facebook organizatora

 

Olza Cup Judo 2019

Tych, którzy nie planują zarwać nocy z piątku na sobotę, zapraszamy na Olza Cup Judo 2019. W tym międzynarodowym turnieju wezmą udział dzieci i młodzież z Polski, Czech i Słowacji. Zapraszamy więc na Halę Widowiskowo-Sportową do dopingowania! Oficjalne otwarcie zawodów o godz. 10:30. Szczegóły: KLIK 

Zdjęcie: Facebook organizatora

 

III Nadolziańskie Senioralia

Rusza trzecia edycja Senioraliów, czyli corocznego święta wszystkich nestorów naszego miasta! W programie turniej szachowy o godz. 09:00, debata „Bezpieczny Senior” o godz. 14:00, a o godz. 18:00 główne wydarzenie imprezy – koncert Artura Gotza, który zaśpiewa przeboje wszechczasów „Kabaretu starszych panów”. Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów – i nie tylko! - do Domu Narodowego w sobotę, 18 maja! Szczegóły: KLIK

zdjęcie: Facebook organizatora

 

Oficjalne otwarcie Tramwaj Cafe

Na kulturalnej mapie Cieszyna powstało wyjątkowe miejsce spotkań, w którym można wypić kawę, spotkać Cieszyniaków z obu stron Olzy we wnętrzach, które przypominają… tramwaj! Załoga zaprasza na oficjalne otwarcie w sobotę, 18 maja, o godz. 16:44 na ul. Menniczą 44. Szczegóły: KLIK.

Zdjęcie: Facebook organizatora

 

Śląski Kolektyw w Klubie Studenckim Panopticum

Rock jest zawsze dobrym pomysłem, prawda? Co więc powiecie na koncert pięciu rockowych składów ze śląskich miast? Klub Studencki Panopticum zaprasza na "Śląski kolektyw". Wystąpią Valdenburg z Cieszyna, Silver z Tych, November MMight Be Fine z Katowic, Heart&Rest ze Skoczowa, a także zespół The Unrest. Zapraszamy! Szczegóły: KLIK.

Zdjęcie: Facebook organizatora

 

Waldemar Malicki – Klasyka po bandzie

Wielkie wydarzenie w cieszyńskim teatrze! Jak zapowiadają organizatorzy: „Oszałamiająca muzyka, pełna seksapilu czteroosobowa formacja oraz rozbrajające żarty „tu i teraz”. Zapraszamy na pełne pozytywnej energii koncertowe show w takt melodii wygrywanych przez charyzmatycznego wirtuoza Waldemara Malickiego.”. Zabawa połączona z refleksją – składania do myślenia, jednocześnie urzekając lekkością. Inteligentna rozrywka z najwyższej półki – zapraszamy do Teatru im. A. Mickiewicza w sobotę 18 maja o godz. 20:00! Szczegóły: KLIK.

Szczegóły: strona Teatru im. A. Mickiewicza

 

Salsa Party & Live Music

Kubańskie rytmy w centrum Czeskiego Cieszyna? Dlaczego nie! Klub „Blady Świt” zaprasza na imprezę do białego rana przy gorących, południowych dźwiękach. W wydarzeniu wezmą udział także tancerze salsy. To świetny pomysł na sobotnią noc! Początek 18 maja o godz. 20:00. Szczegóły: KLIK.

Zdjęcie: Facebook organizatora

 

Electrologia x TNG feat. T A K A Live

Po pięciu latach nieaktywności wraca projekt Techno Na Granicy. Do cieszyńskiego Otwartego Klubu Browaru Zamkowego przyjedzie gwiazda polskiej sceny techno – T A K A, grająca swój piorunujący live. Nikogo, kto lubi dobrą zabawę, nie może tam zabraknąć! Szczegóły: KLIK.

Zdjęcie: Facebook organizatora

 

Jak widać, najbliższy weekend obfituje w bardzo różnorodne wydarzenia. A co za tydzień? Jeszcze więcej, a przede wszystkim 12 Cieszyńska Noc Muzeów. Zapraszamy w następny czwartek na www.visitcieszyn.com na kolejną porcję weekendowych zapowiedzi!

 

 
 

POWRÓT

Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska
– Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko.