Zasięg darmowego dostępu do Wi-Fi w Cieszynie

Cieszyn na weekend 22 marca - 24 marca 2019

Przed nami pierwszy weekend wiosny! Z tego powodu warto przejść się na spacer po Cieszynie lub skorzystać z nadchodzących atrakcji. A tych będzie niemało! W Teatrze im. A. Mickiewicza wystąpi Another Pink Floyd, Těšínské divadlo wystawi „Opowieści lasku wiedeńskiego”, a na terenie Parku Sportowego będzie można wziąć udział w jubileuszowym biegu parkrun!

 

Another Pink Floyd - 40 lat The Wall

W najbliższy piątek miłośnicy dobrego rocka będą mieli okazję - wspólnie z zespołem Another Pink Floyd - uczcić 40 lecie powstania kultowej płyty „The Wall” brytyjskiej supergrupy Pink Floyd. Album, uchodzący za szczytowe osiągniecie gatunku, zostanie zagrany na żywo, a całość dopełniona zostanie starannie zaprojektowanymi efektami świetlnymi i wizualizacjami. Rozpoczęcie koncertu zaplanowano na godzinę 19.00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.

Another Pink Floyd to formacja która od ponad 11 lat wykonuje utwory z repertuaru Pink Floyd na największych scenach w Polsce. W składzie zobaczyć możemy dwóch mieszkańców Cieszyna. Partie wokalne wykonuje Norman Power, część partii gitarowych - Sebastian Kret. Dla wszystkich miłośników gatunku sobotni koncert to pozycja obowiązkowa!

 

 

Wydarzeniem, które z pewnością zainteresuje miłośników zdrowego stylu życia, są 5. urodziny cieszyńskiego parkrunu. W sobotę 23 marca o godzinie 9.00, startując spod bramy stadionu miejskiego w Cieszynie, po raz kolejny będzie można biegiem pokonać dystans 5 km, spotkać znajomych, wymienić się doświadczeniami i zadbać o kondycje swojego ciała. Z okazji jubileuszu imprezy planowane są dodatkowe atrakcje. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

Parkrun to największa światowa inicjatywa biegowa, w ramach której organizowane są dostępne dla każdego, bezpłatne biegi na dystansie 5 km. Bieg w Cieszynie po raz pierwszy wystartował 29 marca 2014 roku.

 

 

W niedzielę 24 marca wszystkich, którzy chcieliby przenieść się w czasy schyłku Cesarsko-Królewskich Austro-Węgier, aktorzy Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie zapraszają na spektakl „Opowieść lasku wiedeńskiego” austriackiego dramatopisarza i prozaika Ödöna von Horvátha. „Opowieści…” to bez wątpienia najważniejszy i najlepszy dramat Horvátha, obnażający mizerię austriackiej warstwy średniej po I Wojnie Światowej, jednocześnie ukazując mechanizmy rodzącego się faszyzmu... Początek spektaklu: 17.30, miejsce: Scena Polska Těšínské divadlo Czeski Cieszyn. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Zdjęcia:

Teatr im. A. Mickiewicza http://teatr.cieszyn.pl/

Teatr to My - blong Tesinskeho Divadla https://blog-tdivadlo.cz/ 

Koordynator biegu parkrun

 

 
 

POWRÓT

Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska
– Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko.