Zasięg darmowego dostępu do Wi-Fi w Cieszynie

Cieszyn na weekend 5 kwietnia - 7 kwietnia 2019

Oj, będzie się działo! Wiosna na dobre zawitała do naszego miasta, więc i wydarzeń kulturalnych jest dużo, dużo więcej! Ponadto trwa Jarmark Wielkanocny, podczas którego organizowane są różne imprezy, a przedsiębiorcy z centrum miasta wydłużyli godziny otwarcia swoich sklepów. Co tu dużo mówić – w najbliższy weekend nikt nie będzie się nudził!

fot. Pixabay

 

Co nas czeka?

 

5 kwietnia (piątek)

godz. 19:00, Państwowa Szkoła Muzyczna - Koncert Inauguracyjny The ThreeX plus Trzy (VIII Międzynarodowy Konkurs Duetów z Harfą)

6 kwietnia (sobota)

godz. 10:00, zbiórka: Kościół Jezusowy - wędrówka szlakiem cieszyńskich archiwów i bibliotek zabytkowych

godz. 18:00, COK "Dom Narodowy" - koncert „Cisza jak ta!”

godz. 18:30, Browar Zamkowy - Koncert Harfa w wersji etno (VIII Międzynarodowy Konkurs Duetów z Harfą)

7 kwietnia (niedziela)

godz. 15:00, COK "Dom Narodowy" - Koncert Laureatów (VIII Międzynarodowy Konkurs Duetów z Harfą)

od godz. 8:00, COK "Dom Narodowy" - Targi Staroci

godz. 12:00, Rynek - Rodzinne Warsztaty Wielkanocne

 

 

W dniach 5-7 kwietnia odbędzie się VIII Międzynarodowy Konkurs Duetów z Harfą. To szczególne wydarzenie, nie tylko dla miłośników tego wyjątkowo brzmiącego instrumentu, organizowane jest przez Polskie Towarzystwo Harfowe z siedzibą w Cieszynie już po raz ósmy. Nasze miasto gościć będzie duety młodzieży szkolnej z całej Polski (najmłodsi mają 8 lat) oraz studentów z Polski, Czech, Węgier, Austrii i Brazylii.

W składzie jury zobaczymy artystki z zagranicy. W tym roku gościć będziemy prof. Gabriellę Dall’Olio z Trinity Laban Conservatory of Music w Londynie oraz prof. Mijam Schroeder z Wiedeńskiego Uniwersytetu Muzyki i Sztuki Teatralnej. Pozostali członkowie jury to prof. Stanisław Dziewior z Akademii Muzycznej w Katowicach (od 1980 roku trębacz NOSPRu), dr hab. Marcin Misiak, wiolonczelista, adiunkt Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz dr Bartosz Kowalski, kompozytor, adiunkt Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

W godzinach przedpołudniowych odbywać się będą przesłuchania uczestników, zaś wieczorami zapraszamy na wyjątkowe koncerty!

Piątek, 5 kwietnia, Państwowa Szkoła Muzyczna, godz. 19.00

Koncert Inauguracyjny The ThreeX plus Trzy (zespół przekraczający ramy muzyki klasycznej poważnej, do którego dołączą trzy harfy)

Sobota, 6 kwietnia, Zamek Cieszyn, Browar Zamkowy, godz. 18:30

Koncert Harfa w wersji etno

Niedziela, 7 kwietnia, Dom Narodowy, godz. 15:00

Koncert Laureatów i zamknięcie konkursu.

 

 

 

W sobotę, 6 kwietnia o godz. 18:00, odbędzie się koncert „Cisza jak ta!”. Wydarzenie organizowane jest w Domu Narodowym. Jak możemy przeczytać, zapowiada się nie lada uczta dla uszu!

 

Od szesnastu lat zespół Cisza Jak Ta jest w nieustannej trasie koncertowej liczącej już ponad tysiąc koncertów, przemierzając kraj wzdłuż i wszerz, wszędzie współtworząc muzyczne chwile z Publicznością, którą traktują jak Przyjaciół zespołu. Grupa ma na koncie 13 wydanych płyt, ponad 120 piosenek, setki tysięcy przebytych kilometrów i miliony wzruszeń ze spotkań z publicznością!
tekst: COK

 

Bilety w cenie 35 zł dostępne w kasie COK na parterze Domu Narodowego.

fot. COK

 

 

Swoje podwoje otworzą dla zwiedzających cieszyńskie instytucje kultury. W sobotę 6 kwietnia wszyscy turyści, a także mieszkańcy miasta, będą mogli wybrać się w wędrówkę szlakiem cieszyńskich archiwów i bibliotek zabytkowych. By zapisać się na oprowadzanie po tych szczególnych miejscach, należy zadzwonić pod numer 33 851 38 42. Zbiórka o godz. 10:00 pod Kościołem Jezusowym.

 

 

W niedzielę w obrębie Rynku zajęcie dla siebie znajdą całe rodziny. Nie dość, że od godz. 8:00 w Domu Narodowym odbywać się będą Targi Staroci, to COK i OFKA zapraszają na Rodzinne Warsztaty Wielkanocne! Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 12:00. Będzie można – razem z dziećmi, rodzeństwem, rodzicami – ozdobić pisanki, pomalować i ozdobić jajka, zrobić palmę. Gorąco zapraszamy!

Warto wiedzieć, że od 1 do 20 kwietnia, a więc również i w nadchodzący weekend, organizowany jest Cieszyński Jarmark Wielkanocny. To nie tylko stoiska z lokalnymi wyrobami na Rynku, ale też wydłużone godziny otwarcia sklepów i innych placówek w śródmieściu. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie Cieszyna:

http://www.cieszyn.pl/?p=articlesShow&iArticle=10594

http://www.cieszyn.pl/?p=articlesShow&iArticle=10581

 

 

 
 

POWRÓT

Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska
– Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko.