Zasięg darmowego dostępu do Wi-Fi w Cieszynie

Cieszyn na weekend 5 stycznia - 6 stycznia 2019

 

Pada śnieg! W końcu nadeszła prawdziwa, biała zima. To doskonały czas, by spędzić wspaniały weekend w Cieszynie. A jest ku temu okazja, bo najbliższe sobota i niedziela upłyną pod znakiem… koncertów i spektakli teatralnych. Ciężko będzie się zdecydować na to, co wybrać!

W sobotę 5 stycznia w Teatrze im. A. Mickiewicza o godz. 18:00 odbędzie się Koncert Noworoczny. Wystąpi Orkiestr Kameralna Artis pod batutą Jean-Claude’a Hauptmanna organizowany przez Macierz Ziemi Cieszyńskiej. Wystąpi Olivia Ohl-Szulik (sopran) i Krzysztof Chalimoniuk (baryton). Orkiestra działa od 2012 roku, gra między innymi pieśni patriotyczne, muzykę filmową, klasyczną, rozrywkową. Zespół sięga również po utwory z lat dwudziestych i trzydziestych.

Wszystkich miłośników lokalnego folkloru zapraszamy na koncert kolędowy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej „Nad Betlejem”, który odbędzie się w sobotę 5 stycznia o godz. 16:00 i 18:00. Zespół to prawdziwa wizytówka Ziemi Cieszyńskiej. Jego członkowie to uczniowie, studenci, ludzie różnych zawodów, których łączy wspólna pasja – umiłowanie małej ojczyzny, uroku cieszyńskich zakątków, piękna dziedzictwa przodków. Zespół reprezentuje Cieszyn w innych miastach Polski, w wielu krajach Europy, a także w Azji.

Również po drugiej stronie Olzy nie zabraknie atrakcji. 5 stycznia o godz. 17:30 Scena Polska Teatru Cieszyńskiego wystawi sztukę „Amfitrion” w reżyserii Andrzeja Sadowskiego. Sztuka, która powstała ponad dwa tysiące lat temu, zainspirowała reżysera do podjęcia bardzo aktualnego problemu, a mianowicie opowiedzenia o granicach wykorzystywania władzy. Więcej informacji na: https://blog-tdivadlo.cz/article/123/pieklo-w-oparach-absurdu.

W niedzielę 6 stycznia 2019 roku zapraszamy na tradycyjny, Ekumeniczny Orszak Trzech Króli. W programie wydarzenia wspólne kolędowanie z Kapelą „Sikorki” i Orkiestrą Dętą”Cieszynianka”, konkurs dla dzieci na najpiękniejszy strój orszakowy oraz stoiska z rękodziełem i gastronomiczne. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13.30 na cieszyńskim Rynku.

W niedzielę 6 stycznia w Cafe Muzeum wystąpią Wałasi z koncertem „Kolędy i pastorałki”. Kapela, której członkowie reprezentują charakterystyczną góralską moc i energię, zaprezentuje świąteczny repertuar. We wnętrzach wyjątkowej kawiarni, która mieści się w dawnej pałacowej stajni, na pewno wybrzmi w wyjątkowy sposób.

O godz. 17:00 zaś w Kościele Jezusowym odbędzie się Tradycyjny Wieczór Kolęd – występy chórów i wspólne kolędowanie. Wieczorna pora koncertu i piękna architektura Kościoła Jezusowego z pewnością podkreślą klimat tego wyjątkowego muzycznego wydarzenia.

 

Zdjęcia: Blog „Teatr to my” https://blog-tdivadlo.cz/

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej

 

 

 

 

 

 
 

POWRÓT

Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska
– Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko.