Zasięg darmowego dostępu do Wi-Fi w Cieszynie

Cieszyn na weekend 26-28 czerwca 2020

Nadeszło upragnione lato, a wraz z nim czas urlopów i wakacyjnych przygód. Jeśli nie macie jeszcze planów na nadchodzący czas, zapraszamy Was do Cieszyna. Obiecujemy, że z nami nie będziecie się nudzić, a w dobrej zabawie nie przeszkodzi nikomu nawet kapryśna aura. Co przed nami?

26 czerwca o godz. 18.00 zabrzmią dźwięki Jam Session w Anielskim Młynie (ul. Stary Targ). Tym, którzy nie wiedzą, przypominamy – to cykliczne wydarzenie, w którym każda kreatywna dusza może dać upust swojej muzycznej twórczości w gronie cudownych ludzi. Wstęp na Jam Session wynosi: 6 zl dla aktywnych członków Anielskiego Młyna i 8 zł dla gości. Zobacz więcej: KLIK

To nie koniec muzycznych doznań 26 czerwca, g. 19.00 Domowe granie / Ghostman / COK transmituje na żywo!

fot. FB

Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" zaprasza na cykl koncertów NA ŻYWO w Waszych domach. W każdy kolejny piątek o godzinie 19.00 na profilu Ośrodka Kultury w serwisie Facebook transmitowane będą NA ŻYWO Domowe koncerty naszych lokalnych artystów związanych z Cieszynem!

Ghostman jest wokalistą. Studiował na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Zaczynał od gry na saksofonie, by po dwudziestu latach rozpocząć przygodę ze śpiewaniem. Używa głosu jako instrumentu. Tworzy muzykę na żywo, często przy pomocy loopera i efektów gitarowych. Improwizuje, bawi się brzmieniem, dynamiką, fakturą dźwięku. Jego twórczość jest intuicyjna, świeża i emocjonalna. Rodzi się na scenie, na oczach widzów. Ghostman podczas każdego występu eksperymentuje, odkrywając wciąż nowe środki ekspresji. Śpiewając, posługuje się językiem brzmiącym jak mieszanka dialektów z różnych stron świata. Jednak w rzeczywistości nie zna żadnego z nich. Traktuje to jako dar, możliwość wyrażania przeróżnych emocji. Brak ograniczeń słowem czy wyuczonym tekstem pozwala mu na ogromną wolność ekspresji. W swojej muzyce łączy elementy jazzu oraz afrykańskiej, indyjskiej i arabskiej muzyki ludowej.

Ghostman występował z różnymi muzykami i w różnych składach. Zaśpiewał z Bobbym McFerrinem podczas jego koncertów w Zabrzu i Bielsku-Białej. W 2011 roku wraz z gitarzystą Mateuszem Głuszakiem stworzył duet The Sound Apostles. Dzięki współpracy z pianistą jazzowym Piotrem Matusikiem, w 2013 roku powstał duet Matusik&Ghostman. Wspólnie wydali płytę koncertową "LIVE". Na początku 2015 roku pojawił się na płycie "One World" Grzecha Piotrowskiego, z którym współpracuje do dziś wspólnie grając regularne koncerty. W 2018 roku na festiwalu muzyki ludowej "Mikołajki Folkowe" otrzymał nagrodę im. Anny Kiełbusiewicz dla najlepszego wokalisty. Śpiew Ghostmana można również usłyszeć na płytach Golec uOrkiestry, Holy Noiz, Roberta Szewczugi. Jako saksofonista współpracował m.in. z Beatą Bednarz, TGD i Piotrem Nazarukiem. Artysta oryginalny, tworzący muzykę porywającą z wyjątkowym klimatem i różnorodnością. Na swoim koncie ma występy ze współudziałem muzyków polskiej sceny jazzowej i klubowej. Jego muzyka dotyka zmysłów, jest mieszanką euforii i nostalgii...

Gotowi na muzyczne doznania? Zatem - zajmijcie wygodne miejsca w fotelach i dołączcie do transmisji! Komentujcie na bieżąco, a Artyści na pewno odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania nawiązując bezpieczną, wirtualną interakcję! Zobacz więcej: KLIK

Wakacyjne spacery z Zamkiem Cieszyn - soboty, godz. 10:00, zbiórka: Punkt Informacji Turystycznej na Zamku Cieszyn.

Ciekawych świata zapraszamy do wspólnego odkrywania Cieszyna, które rozpoczniemy 27 czerwca spacerem śladami średniowiecznego miasta i książęcego rodu Piastów z Władysławem M. Żaganem, autorem bloga Principatus Teschinensis i pracownikiem Zamku Cieszyn. Spacer nosi nazwę Był sobie Cieszyn... Przekonajcie sie sami jak wiele tajemnic skrywa miasto nad Olzą - nie tylko przed turystami, ale również przed mieszkańcami, którzy codziennie przechadzają się jego uliczkami. Zapraszamy na wspólne odkrywanie Cieszyna podczas „Wakacyjnych spacerów z Zamkiem Cieszyn” (uczestników mogą obowiązywać określone ograniczenia związane z epidemią COVID-19). Więcej informacji: KLIK

To jeszcze nie koniec -  czakamy na Was z akcją „Przewodnik czeka” (niedziele, godz. 14:00, zbiórka: Punkt Informacji Turystycznej Zamku Cieszyn). Przewodnik będzie oprowadzał chętnych po najważniejszych miejscach Cieszyna. Terminy zwiedzania są następujące:

28 czerwca,
5, 12, 19, 26 lipca,
2, 9, 16, 23, 30 sierpnia,
6, 13, 20, 27 września.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Cieszyńskie Centrum Informacji, ul. Rynek 1, tel. 33 479 42 48, mci@um.cieszyn. Po zwiedzaniu zapraszamy na niedzielne koncerty z cyklu „Lato z muzyką”, które rozpoczynać się będą o godz. 16:00. Muzyka na żywo w pięknej scenerii Parku Pokoju będzie wspaniałym zwieńczeniem zwiedzania naszego miasta. Wstęp wolny (informacje poniżej)

27 czerwca, g. 20.00 Open E (Komnata Browaru Zamkowego Cieszyn)

fot. FB

Zapraszamy na pierwszy Open E. Czyli pierwszą w historii (legalną) Electrologię w Open Air'owym wydaniu. Miejsce wydarzenia to Wzgórze Zamkowe w Cieszynie, a konkretniej dziedziniec znajdującego się na nim Browaru Zamkowego. Miejsce historyczne, a zarazem klimatyczne i wyjątkowe. A przy tym świetnie pasujące do pulsującego techno. Data też nie jest przypadkowa i zwyczajna. To dokładnie 6 lat od historycznej, pierwszej Electrologii.

Powodów do świętowania jest więc całe mnóstwo, więc postaramy się, żeby ta noc była wyjątkowa. 

Electrologia pres. Open E
Data: 27 czerwca 2020
Start: 20:00
Tax: 20 PLN
Music: Techno & Tech-House

LINE-UP: UNMORD, ZARWIN, KRTL, BART BRK, MATT SHIBA. Więcej informacji: KLIK

28 czerwca, g. 16.00 Lato z muzyką / niedzielne koncerty w Parku Pokoju Cieszyn

Tradycyjnie już od pierwszych dni lata w cieszyńskim Parku Pokoju ponownie zagości muzyka na żywo w najlepszym wykonaniu! Koncerty będą odbywać się od 28 czerwca przez 8 kolejnych niedziel lipca i sierpnia, zawsze o godzinie 16.00. Zaznaczamy, że koncerty będą organizowane wyłącznie przy warunkach atmosferycznych sprzyjających delektowaniu się dźwiękami w plenerze.

Harmonogram koncertów:
- 28.06 - Zespół NIVEL
- 5.07 - Cocobolo Clarinet Quartet
- 12.07 - Symetrio
- 19.07 - Kwintet Śląskich Kameralistów / Schlesische Kammersolisten
- 26.07 - Canzonetta Trio
- 2.08 - Art Music Trio
- 9.08 - Lunatyp
-16.08 - Jazz Dinos

Udział w koncertach jest bezpłatny, a zapraszają do niego Cieszyn robi wrażenie i Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" - COK. Więcej informacji: KLIK

PRZYPOMINAMY TRWA AKCJA  #zawszebędzieCieszyn

Zrób zdjęcie i odbierz nagrodę! #zawszebędzieCieszyn Chcesz zdobyć niepowtarzalną pamiątkę z Cieszyna? 

Krok 1 -  zrób sobie zdjęcie z wybraną cieszyńską atrakcją turystyczną,
Krok 2 -  opublikuj je na Facebooku lub Instagramie z hasztagiem #zawszebędzieCieszyn,
Krok 3 - pokaż post w Cieszyńskim Centrum Informacji (Rynek 1),
Krok 4 -  odbierz upominek! 

Akcja trwa do 31.08.2020. Do dzieła! Liczba upominków jest ograniczona! REGULAMIN AKCJI #zawszebędzieCieszyn:

 

Wystawy:

COK, Miejska Galeria Sztuki "12" - do 26 czerwca: Połączenie nie zostało zerwane

Wizualna opowieść o tęsknocie po stracie bliskiej osoby. Żałoba traktowana jest tu jako etap, jako konsekwencja miłości. "Połączenie nie zostało zerwane" to próba opowiedzenia o tym trudnym, lecz ważnym okresie w życiu w sposób otwarty i bez lęku.

fot. COK

COK, Galeria Ceglana - do 30 czerwcaJumbo Kenia

Wystawa jest efektem spełnionych przed laty podróży autorów do Kenii (Jerzy Chachlowski w 2011 r. i Ryszard Stawowy w 2007), w których niezwykłym przeżyciem był fotograficzny udział w safari na terenach rezerwatów Tsavo East i Masai Mara oraz wizyty w wioskach Masajów i Samburu.

Pamietajcie również, że już niebawem rusza:

Festiwal "Wakacyjne Kadry" - kino plenerowe

Festiwal "Wakacyjne Kadry" - koncerty plenerowe!

Bądźcie z nami. Koniecznie w Cieszynie. 

 

 
 

POWRÓT

Aplikacja dostępna w App Store i Google Play!

Aplikacja Google Play Aplikacja App Store


Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska
– Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko.