Zasięg darmowego dostępu do Wi-Fi w Cieszynie

Cieszyn na weekend 30.08-1.09

Przed nami kolejny weekend pełen niesamowitych atrakcji i wydarzeń, których przegapić nie można. A ponieważ Cieszyn jest niezwykłym miejscem na mapie turystycznej Polski i wszystkie drogi prowadzą właśnie do naszego miasta, warto tak zaplanować weekendowe dni, by czerpać pełnymi garściami z propozycji, które organizatorzy przygotowali z myślą o nas. 

 

Co nas czeka?

 

PIĄTEK

30.08, g. 17.00 Prezentacja "Letnisko-Cieszyn", czyli jak promowano Cieszyn przed stu laty. W ramach cyklu "Cymelia i osobliwości ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej" (Sala konferencyjna Książnicy Cieszyńskiej)
30.08, g. 18:00 Cieszyn: Polska mniejszych i średnich miast – debata (Świetlica Krytyki Politycznej "Na Granicy")
30.08, g. 20:30 Summer PARTY (Dworek Cieszyński)
30.08-31.08 CIESZYŃSKA JESIEŃ PIWNA Koncerty: Misiasty, Lady Pank Tribute, RUR Group, Oddział Zamknięty (Browar Zamkowy Cieszyn)

SOBOTA

31.08, g. 09:30 KICIA KOCIA w Proszę Bardzo (Proszę Bardzo, ul. Srebrna)
31.08, g. 10.00 Spacer po Cieszynie i Czeskim Cieszynie śladem architekta Eugena Fuldy z Ireną French (Zbiórka: przy Punkcie Informacji Turystycznej Zamku Cieszyn)
31.08, g. 18.30 Strachy na Zamku (Wzgórze Zamkowe)
31.08, g. 21:00 Mapping (Mennicza 44)

NIEDZIELA

01.09, g. 10:30 Obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej (Kościół św. Marii Magdaleny, Pomnik Ofiar Hitleryzmu)
01.09, g. 14:00 Przewodnik czeka - darmowe oprowadzanie po Cieszynie (Start: Informacja Turystyczna na Zamku) 

 

A więc...

 

PIĄTEK 30.08

 

Prezentacja "Letnisko-Cieszyn", czyli jak promowano Cieszyn przed stu laty

/plakat mat. pras./

W piątek 30 sierpnia o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Książnicy Cieszyńskiej w ramach cyklu „Cymelia i osobliwości” odbędzie się spotkanie zatytułowane “Letnisko Cieszyn”, czyli jak promowano Cieszyn przed stu laty. Prelegent Krzysztof Kleczek przedstawi ideę nazwaną “Letnisko Cieszyn”, która narodziła się w połowie lat dwudziestych i miała być w zamyśle jej pomysłodawców jednym z elementów poprawy kondycji gospodarczej Cieszyna. Więcej informacji: KLIK. 

 

Cieszyn: Polska mniejszych i średnich miast – debata 

/plakat mat. pras/

Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle'a, Fundacja im. F. Eberta oraz Świetlica Krytyki Politycznej "Na Granicy" w Cieszynie zapraszają na dyskusję panelową pt. "Polska mniejszych i średnich miast: bariery rozwoju, wyzwania, progresywne recepty", która odbędzie się 30 sierpnia br. o g. 18:00 w Świetlicy KP "Na Granicy" na ul. Przykopa 20 w Cieszynie. W dyskusji udział wezmą: GABRIELA STASZKIEWICZ - Burmistrz Miasta Cieszyna; MARCIN BAZYLAK - Prezydent Dąbrowy Górniczej; dr hab. JOANNA WOWRZECZKA - radna Rady Miejskiej Cieszyna; EDWIN BENDYK - dziennikarz, publicysta, szef działu naukowego tygodnika "Polityka". Więcej informacji: KLIK.

 

Summer PARTY (Dworek Cieszyński)

/plakat mat. pras./

30 sierpnia odbędzie się najgorętsza IMPREZA tego lata. Dworek Cieszyński zamieni się w prawdziwą stolicę DISCO, którą poprowadzi DJ Elvis! Wstęp - DARMOWY, konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc. Organizatorzy proszą o dokonywać rezerwacji telefonicznie lub osobiście w restauracji. START imprezy - 20:30! Więcej informacji: KLIK.

 

CIESZYŃSKA JESIEŃ PIWNA 

/plakat mat. pras./

 

Browar Zamkowy Cieszyn serdecznie zaprasza na wydarzenie Cieszyńska Jesień Piwna 2019. Wstęp każdego dnia kosztuje tylko 5 zł i jest płatny przy wejściu na teren Browaru Zamkowego Cieszyn.

PROGRAM WYDARZENIA:

30.08 PIĄTEK

14:00 Otwarcie bram
17:00 Gry i zabawy piwne
19.30  Misiasty
21:00  Lady Pank Tribute Show - fantastyczny zespół coverowy grający utwory Lady Pank
22:30 Dyskoteka dorosłego człowieka jak zawsze hity z każdej ery (cz.1)

31.08 SOBOTA

12:00 Otwarcie bram
15:00 Gry i zabawy piwne
17:00 Ogłoszenie wyników konkursu - w IX Międzynarodowym Cieszyńskim Konkursie Piw Domowych - kategorie: czeski pils i porter bałtycki - w IX Konkursie Piw Pracowniczych kategorie: lager amerykański i irlandzkie czerwone ale
18:00 RUR-group & Norman Power finaliści Turnieju Karaoke o Puchar Browaru Zamkowego Cieszyn
20:30 Oddział Zamknięty - polska supergrupa, której nikomu nie trzeba przedstawiać!
22.30 Dyskoteka dorosłego człowieka jak zawsze hity z każdej ery

Ponadto w czasie Cieszyńskiej Jesieni Piwnej będzie można:
- spróbować 3 nowości z Browaru Zamkowego Cieszyn
- zwiedzać Browar Zamkowy Cieszyn
- spróbować piw rzemieślniczych z innych browarów
- wysłuchać Opowieści o piwie w Izbie Piwowara
- zdobyć limitowane szkło festiwalowe
- najeść się do syta w strefie FOOD TRUCK

Więcej informacji: KLIK. 

 

SOBOTA 31.08

 

KICIA KOCIA w Proszę Bardzo 

/plakat mat.pras/

Zapraszamy wszystkich fanów Kici Koci na spotkanie z ulubioną bohaterką! Kicia Kocia, bohaterka serii książeczek Anny Głowińskiej, będzie gościem w Proszę Bardzo! (przy ulicy Srebrnej 8 w Cieszynie). Spotkanie odbędzie się 31.08. 

W zabawie mogą uczestniczyć dzieci od 3 do 6 lat (dopuszczane są małe wyjątki) wspólnie z opiekunem. Czas trwania spotkania to ok. 60 minut. Będą ciekawe historie, wesoła zabawa z Kicią Kocią, wspólne czytanie historyjek oraz okazja do pamiątkowej fotografii. Koszt spotkania: 25 zł Godziny spotkania: 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 15.30. Obowiązuje rezerwacja miejsc. Więcej informacji: KLIK. 

 

Spacer po Cieszynie i Czeskim Cieszynie śladem architekta Eugena Fuldy z Ireną French

/plakat mat. pras./

Przedstawiamy kolejny wakacyjny spacer tematyczny w trakcie, którego będą Państwo mieli okazję poznać różnego rodzaju ciekawostki związane z cieszyńskim Wzgórzem Zamkowym, miastem Cieszynem i nie tylko.  Tym razem wyruszymy śladem architekta Eugena Fuldy.
Spacer architektoniczny po Cieszynie i Czeskim Cieszynie odbędzie się z Ireną French, historykiem z Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Zbiórka 31.08, godz. 10.00 przy Punkcie Informacji Turystycznej Zamku Cieszyn. Udział w spacerach jest bezpłatny! Organizator zastrzega możliwość zmian w programie i odwołania spaceru w razie złej pogody. Czas trwania: około 3 godzin.

Informacji udziela: Władysław Żagan, tel. 33 851 08 21 wew. 14 lub wzagan@zamekcieszyn.pl Więcej informacji: KLIK.

 

Strachy na Zamku 

/plakat mat. pras./

Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy”,  Kulturní a společenské středisko Kass „Střelnice” i Zamek Cieszyn zapraszają na najstraszniejsze wydarzenie w Cieszynie! Tegoroczna edycja strachów na Zamku odbędzie się w sobotę 31.08 tradycyjnie na Wzgórzu Zamkowym.

PROGRAM WYDARZENIA:

18.30 – wyjście korowodu z Kass Střelnice
19.00 (Wzgórze Zamkowe) – konkurs na „Najstraszniejsze Straszydło: gry i zabawy dla dzieci, upiorna dyskoteka, konkursy
20.30 (Okolice Mostu Przyjaźni) pokaz sztucznych ogni nad Olzą (realizacja od strony Czeskiego Cieszyna, org. KaSS Czeski Cieszyn)
20.45 – Nocne zwiedzanie Wzgórza Zamkowego. Więcej informacji: KLIK. 

 

Mapping 

/źródło: https://www.facebook.com/events/2432040323744908/ /

W ostatnim dniu sierpnia, o godz. 21:00 na budynku przy ulicy Menniczej 44 pojawi się spóźniony Tramwaj Cieszyński, który wróci w formie wideomappingu przestrzennego. Tego samego dnia na ulicach Cieszyna i Czeskiego Cieszyna pojawi się plenerowa wystawa, upamiętniająca miejsca, w których kiedyś zlokalizowane były tramwajowe przystanki.

Projekcja zaplanowana na sobotę, 31.08 na godz. 21:00 jest bezpłatna. Więcej informacji: KLIK. 

 

NIEDZIELA

Obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej 

/plakat mat. pras./

Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek, Burmistrz Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz oraz organizacje kombatanckie Cieszyna i Powiatu Cieszyńskiego zapraszają na obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i Dnia Weterana 1.09 w Cieszynie.

PROGRAM WYDARZENIA:

godz. 10.30 – Msza św. patriotyczna w intencji Obrońców Ojczyzny oraz Ofiar II Wojny Światowej w Sanktuarium Matki Boskiej Cieszyńskiej (Kościół Parafialny p.w. Św. Marii Magdaleny w Cieszynie).
godz. 11.15 – Uroczysty przemarsz ulicami miasta w asyście orkiestry pod Pomnik Ofiar Hilteryzmu (Plac Wolności)
godz. 11.30 – Manifestacja patriotyczna pod Pomnikiem Ofiar Hitleryzmu (Plac Wolności):
- okolicznościowe przemówienie Starosty Cieszyńskiego – Mieczysława Szczurka,
- modlitwa Kapelanów Służb Mundurowych,
- Apel Pamięci,
- złożenie kwiatów. Więcej informacji: KLIK.

 

Przewodnik czeka - darmowe oprowadzanie po Cieszynie 

/plakat mat. pras/

Miasto Cieszyn kontynuuje akcję pn. "Przewodnik czeka", realizowaną we współpracy z Kołem Przewodników Beskidzkich PTTK. Bezpłatne zwiedzanie odbywają się w każdą wakacyjną niedzielę, począwszy od 21 lipca. Przed nami kolejne zwiedzania  już 1 września.  Zbiórka o godz. 14.00 pod budynkiem Informacji Turystycznej Zamku Cieszyn (ul. Zamkowa 3 c). Udział w zwiedzaniu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji: KLIK.

 

 

 
 

POWRÓT

Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska
– Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko.